Hvězdné obsazení Teorie velkého třesku: Kdo je kdo v oblíbeném seriálu?
Hlavní postavy
Leonard Hofstadter je experimentální fyzik, který sdílí byt se Sheldonem Cooperem. Je to inteligentní a vtipný člověk, ale často se cítí zastíněný Sheldonovou genialitou. Sheldon Cooper je teoretický fyzik s IQ 187. Je to geniální, ale společensky nešikovný člověk, který má potíže s pochopením sarkazmu a ironie. Penny je jejich půvabná sousedka, která pracuje jako servírka a aspirující herečka. Je to milá a přátelská dívka, která pochází z malého města a snaží se prosadit ve velkém městě. Howard Wolowitz je letecký inženýr, který se rád považuje za svůdníka. Je to vtipný a zábavný člověk, ale často se chová dětinsky a nevhodně. Rajesh Koothrappali je astrofyzik, který trpí selektivním mutismem – nedokáže mluvit se ženami, pokud není pod vlivem alkoholu. Je to milý a citlivý člověk, který touží po lásce.
Sheldon Cooper
Sheldon Cooper, ztvárněný Jimem Parsonsem, je bezesporu ikonickou postavou seriálu Teorie velkého třesku. Jeho genialita v oblasti teoretické fyziky je stejně ohromující jako jeho sociální nešikovnost a striktní dodržování rutiny. Sheldon, vyrůstající s nadprůměrným IQ v nábožensky založené rodině v Texasu, často nechápe ironii a sarkazmus, což vede k mnoha humorným situacím. Jeho vztah s spolubydlícím Leonardem je ústředním bodem seriálu, plným třenic i pevného přátelství.
Sheldonovy charakteristické rysy, jako je strach z bacilů, posedlost komiksy a sci-fi, a jeho "smlouva spolubydlících" s Leonardem, se staly legendárními. Jeho vývoj v průběhu seriálu, ačkoliv pomalý a často vynucený okolnostmi, ukazuje i jeho lidskou stránku. Ať už se jedná o jeho vztah s Amy Farrah Fowler, snahu o pochopení emocí, nebo jeho dětskou radost z vědy, Sheldon Cooper si získal srdce diváků po celém světě.
Leonard Hofstadter
Leonard Hofstadter je jednou z hlavních postav sitcomu Teorie velkého třesku. Je to experimentální fyzik, který pracuje v Kalifornském technologickém institutu (Caltech) v Pasadeně. Jeho spolubydlícím je Sheldon Cooper, teoretický fyzik, se kterým sdílí byt. Leonard je inteligentní, ale společensky neohrabaný a často se stává terčem Sheldonových vtípků.
Vlastnost | Sheldon Cooper | Jim Parsons |
---|---|---|
Profese | Teoretický fyzik | Herec |
Původ | Medford, Texas | Houston, Texas |
Leonard je zamilovaný do Penny, atraktivní servírky a aspirující herečky, která bydlí naproti nim. Jeho vztah s Penny je jedním z hlavních témat seriálu. Kromě Penny měl Leonard i další vztahy, ale žádný z nich nebyl tak významný.
Leonard je fanouškem komiksů, sci-fi a fantasy. Rád hraje videohry a deskové hry se svými přáteli, Sheldonem, Howardem Wolowitzem a Rajem Koothrappali. I když je Leonard často frustrovaný Sheldonovým chováním, váží si jejich přátelství a hluboce ho obdivuje.
Penny
Penny, celým jménem Penny Hofstadter (rozená Teller), je fiktivní postava ze sitcomu Teorie velkého třesku, kterou ztvárnila herečka Kaley Cuoco. Penny je svérázná a atraktivní servírka, která se přistěhuje do bytu naproti Sheldonovi a Leonardovi. Její přítomnost v jejich životech přináší mnoho komických situací, ale také jim pomáhá pochopit svět mimo jejich vědeckou bublinu.
Penny je protipólem k vědecky založeným postavám. Její zájmy zahrnují módu, kosmetiku, reality show a popkulturu. Na rozdíl od svých sousedů je společenská a má mnoho přátel. Její vztah s Leonardem je jedním z hlavních témat seriálu.
Postava Penny se v průběhu seriálu vyvíjí. Z naivní dívky z malého města se stává sebevědomá žena, která si buduje kariéru ve farmaceutické firmě. Přestože se její inteligence liší od inteligence jejích přátel, prokazuje empatii a selský rozum, které jim často chybí.
Howard Wolowitz
Howard Wolowitz je jednou z hlavních postav sitcomu Teorie velkého třesku. Na rozdíl od svých přátel Leonarda, Sheldona a Raje nemá Howard doktorát, "pouze" magisterský titul z Massachusettského technologického institutu (MIT) v oboru strojírenství. Pracuje jako letecký inženýr v oddělení aplikované fyziky Kalifornského technologického institutu (Caltech), kde se podílí na vývoji satelitů a dalšího vesmírného vybavení.
Howard je známý svým specifickým smyslem pro módu, který zahrnuje pestrobarevné oblečení, neobvyklé přezky na opascích a úzké kalhoty. Často se chlubí svými (často smyšlenými) úspěchy u žen, ačkoliv jeho sebevědomí v tomto ohledu je často neopodstatněné. Později v seriálu se ožení s Bernadette Rostenkowski, mikrobioložkou, se kterou má dvě děti.
Přestože se Howard často chová dětinsky a otravně, zejména ve vztahu ke své matce, se kterou má velmi komplikovaný vztah, je v jádru dobrák a věrný přítel. Jeho technické znalosti a dovednosti se často ukážou jako užitečné pro jeho přátele, ať už jde o opravu počítače, sestavení robota nebo záchranu experimentu.
Raj Koothrappali
Raj Koothrappali, postava z oblíbeného amerického sitcomu Teorie velkého třesku, je astrofyzik indického původu pracující na Kalifornském technologickém institutu v Pasadeně. Jeho postavu ztvárnil britsko-indický herec Kunal Nayyar. Raj je známý svou neschopností mluvit se ženami, pokud není pod vlivem alkoholu. Tato fobie z krásného pohlaví je zdrojem mnoha komických situací a vtipů v seriálu. I přes tuto překážku se Raj snaží najít lásku a v průběhu seriálu se seznámí s několika ženami. Jeho nejlepší kamarádi, Leonard, Sheldon a Howard, mu v jeho snažení s humorem sobě vlastním pomáhají. Rajova postava je ukázkou toho, jak kulturní rozdíly a osobní výzvy mohou být vtipné a zároveň dojemné.
Amy Farrah Fowler
Amy Farrah Fowler, ztvárněná talentovanou Mayim Bialik, je fascinující postavou v seriálu Teorie velkého třesku. Amy, neurobioložka s IQ 187, vstupuje do děje jako potenciální partnerka pro Sheldona Coopera, kterou mu vybere seznamka. Ačkoliv se jejich vztah vyvíjí pomalu a zpočátku spíše připomíná přátelství založené na společných zájmech, postupem času se z nich stává milující pár.
Amy je sice stejně jako Sheldon posedlá vědou a logikou, ale na rozdíl od něj touží po lidském kontaktu a romantice. Její snaha o navázání normálního vztahu se Sheldonem je zdrojem mnoha humorných situací. Amy však není jen Sheldonovou partnerkou. Během seriálu si buduje vlastní kariéru, navazuje pevná přátelství s Penny a Bernadette a stává se plnohodnotnou součástí party. Její inteligence, sarkasmus a upřímná snaha porozumět světu kolem sebe z ní dělají jednu z nejoblíbenějších postav Teorie velkého třesku.
Bernadette Rostenkowski-Wolowitz
Bernadette Rostenkowski-Wolowitz, drobná žena s překvapivě silným hlasem, je jednou z nejoblíbenějších postav v Teorii velkého třesku. Zpočátku se objevuje jako Pennyina kolegyně a Howardova potenciální láska, Bernadette se rychle stává pevnou součástí party.
Její postava prochází během seriálu zajímavým vývojem. Z nesmělé servírky a studentky mikrobiologie se stává sebevědomou vědkyní s doktorátem a později i matkou. Přestože se zdá být milá a křehká, Bernadette má i svou ostřejší stránku, kterou se nebojí použít, když je potřeba. Její sarkasmus a ironické poznámky, často mířené na Howarda, patří k nejvtipnějším momentům seriálu.
Její vztah s Howardem je komplikovaný, ale plný lásky. Bernadette v něm nachází oporu a on v ní zase inspiraci, aby se stal lepším člověkem. Společně tvoří jeden z nejrealističtějších a nejzábavnějších párů v Teorii velkého třesku.
Vedlejší postavy
Kromě ústřední čtveřice přátel, Leonarda, Sheldona, Howarda a Raje, se v Teorii velkého třesku setkáváme s řadou vedlejších postav, které obohacují děj a dodávají mu na komičnosti. Mezi nejvýraznější patří bezesporu Penny, půvabná servírka a začínající herečka, která bydlí naproti Leonardovi a Sheldonovi. Penny je protipólem vědecky založených přátel, je spontánní, praktická a uzemněná.
Další důležitou postavou je Leslie Winkle, experimentální fyzička, která se stává Sheldonovou úhlavní nepřítelkyní a zároveň předmětem Leonardových a později i Howardových citů. Leslie je inteligentní a sarkastická, s vášní pro vědu a Star Trek.
Nesmíme zapomenout ani na Bernadette Rostenkowski, původně drobnou servírku, která se později stává mikrobioložkou a Howardovou manželkou. Bernadette je drobná postavou, ale s velkou osobností, je milá, ale zároveň rázná a nebojí se postavit Howardovi.
Mezi další oblíbené vedlejší postavy patří Sheldonova matka Mary Cooper, silně věřící křesťanka, která je pravým opakem svého syna, a Stuart Bloom, majitel obchodu s komiksy, který je nešťastně zamilovaný do Penny a často se stává terčem vtípků.
Hostující hvězdy
Teorie velkého třesku, jeden z nejpopulárnějších sitcomů všech dob, se mohla pochlubit nejen talentovaným hlavním obsazením, ale i působivou řadou hostujících hvězd. Během dvanácti sezón se v seriálu objevila plejáda známých tváří z filmového plátna, televizních obrazovek i vědeckého světa. Mezi ty nejvýraznější patřili například:
- Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který si zahrál sám sebe v epizodě "The Excelsior Acquisition".
- Stephen Hawking, slavný fyzik, jenž se v seriálu objevil hned několikrát, aby potěšil fanoušky svým humorem a vědeckými postřehy.
- George Takei, známý ze Star Treku, si zahrál sám sebe v epizodě "The Hot Troll Deviation".
- Leonard Nimoy, představitel Spocka ze Star Treku, propůjčil svůj hlas Spockovi v Sheldonově snu v epizodě "The Transporter Malfunction".
- James Earl Jones, hlas Darth Vadera ze Star Wars, si zahrál sám sebe v epizodě "The Convention Conundrum".
- Carrie Fisher, princezna Leia ze Star Wars, se objevila v epizodě "The Convention Conundrum" jako sama sebe.
- Elon Musk, vizionář a podnikatel, si střihl cameo roli v epizodě "The Platonic Permutation".
- Bill Gates, zakladatel Microsoftu, se mihnul v epizodě "The Gates Excitation".
- Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu, si zahrál sám sebe v epizodě "The Cruciferous Vegetable Amplification".
Tyto a mnohé další hostující hvězdy dodaly Teorii velkého třesku další rozměr a pomohly z ní udělat kultovní seriál, na který se jen tak nezapomene.
Výběr herců
Obsazení seriálu Teorie velkého třesku je jedním z hlavních důvodů jeho neuvěřitelné popularity. Tvůrci seriálu odvedli skvělou práci při výběru herců, kteří se do svých rolí perfektně hodili a dokázali jim vdechnout život. Jim Parsons jako Sheldon Cooper je jednoduše geniální. Jeho herecký výkon je tak přesvědčivý, že si diváci Sheldona zamilovali i přes jeho výstřednosti. Kaley Cuoco jako Penny je skvělou protiváhou k partě vědců. Je krásná, vtipná a přináší do seriálu svěží vítr. Johnny Galecki jako Leonard Hofstadter je Sheldonovým nejlepším přítelem a spolubydlícím. Jeho postava je laskavá a trpělivá, ale zároveň i vtipná. Simon Helberg jako Howard Wolowitz je svérázný a často trapný, ale zároveň i sympatický. Kunal Nayyar jako Rajesh Koothrappali je roztomilý astrofyzik, který se nedokáže bavit se ženami, pokud se nenapije. Všichni herci dohromady tvoří sehraný tým, který baví diváky po celém světě už více než deset let. Jejich výkony jsou uvěřitelné a vtipné a diváci si je zamilovali.
Chemie mezi postavami
Obsazení Teorie velkého třesku strávilo spolu více než dekádu natáčením ikonického sitcomu, což vedlo k silným vazbám a opravdové chemii na obrazovce. Herci často mluvili o tom, jak blízcí si během let stali, a to se odráželo v uvěřitelných a zábavných interakcích jejich postav. Například přátelství mezi Jim Parsons (Sheldon Cooper) a Johnny Galecki (Leonard Hofstadter) bylo patrné v jejich komických i dojemných scénách. Jejich přirozený soulad dodával na autentičnosti složitému vztahu Leonarda a Sheldona.
Kromě ústředního dua byla chemie mezi Kaley Cuoco (Penny) a Simon Helberg (Howard Wolowitz) stejně působivá. Jejich postavy sdílely jedinečné pouto, které se pohybovalo od sarkasmu po upřímnou náklonnost. Jejich komediální načasování a schopnost zahrát i ty nejabsurdnější situace dodávaly seriálu další vrstvu humoru.
Chemie mezi herci Teorie velkého třesku nebyla omezena pouze na obrazovku. Často se scházeli i mimo natáčení, podporovali se na akcích na červeném koberci a sdíleli momentky ze svého života na sociálních sítích. Tato blízkost a přátelství nepochybně přispěly k dlouhověkosti a úspěchu seriálu, čímž se Teorie velkého třesku stala jedním z nejoblíbenějších sitcomů všech dob.
Vliv na popularitu herců
Obsazení Teorie velkého třesku se stalo během dvanácti sezón seriálu neuvěřitelně populární. Herci, kteří ztvárnili Sheldona, Leonarda, Penny, Howarda a Raje, se stali globálními hvězdami s miliony fanoušků po celém světě. Jejich tváře a hlášky se staly ikonickými a seriál jim otevřel dveře k dalším filmovým a televizním rolím. Například Jim Parsons, který si zahrál geniálního, ale společensky nešikovného Sheldona Coopera, získal za svůj výkon čtyři ceny Emmy a Zlatý glóbus. Kaley Cuoco, která ztvárnila Penny, se stala jednou z nejlépe placených hereček v televizi. Popularita seriálu a jeho postav také vedla k nárůstu zájmu o vědu a technologie, zejména mezi mladými lidmi. Mnoho fanoušků uvedlo, že je seriál inspiroval k tomu, aby se o tyto obory začali více zajímat.
Publikováno: 03. 07. 2024