Metallica Praha 2023: Drsný nářez se blíží!

Metallica Praha 2023

Setlist plný hitů

Fanoušci Metallicy v Praze si 20. srpna 2023 užili show nabitou největšími hity kapely. Metallica, která se do Prahy vrátila po dlouhých šesti letech, nezklamala a nabídla dvouhodinovou smršť plnou energie a emocí. Na programu koncertu, který proběhl v Letňanech, nechyběly legendární skladby jako "Master of Puppets", "Nothing Else Matters", "Enter Sandman" nebo "Seek & Destroy". Kapela v čele s Jamesem Hetfieldem předvedla, že i po čtyřiceti letech na scéně patří mezi absolutní špičku metalového žánru. Koncert byl doprovázen působivou světelnou show a pyrotechnikými efekty, které dodaly atmosféře na intenzitě. Fanoušci si tak odnesli nezapomenutelný zážitek z koncertu, který potvrdil, že Metallica je stále králem metalu.

Nové songy z 72 Seasons

Fanoušci se dočkali! Metallica na svém koncertě v Praze v roce 2023 nezahrála jen své největší hity, ale také představila několik skladeb z nového alba "72 Seasons". Publikum v Letňanech tak mělo jedinečnou možnost slyšet pecky jako "Lux Æterna" nebo "Screaming Suicide" naživo v plné síle. Atmosféra během těchto nových songů byla elektrizující a fanoušci si je užívali s nadšením. Koncert Metallica v Praze byl nezapomenutelným zážitkem a ukázkou toho, že kapela i po tolika letech na scéně neztrácí nic ze své energie a originality.

Kytarové riffy a sóla

Metallica, bohové heavy metalu, rozpoutali v Praze v roce 2023 metalovou bouři, která otřásla základy Letňan. Fanoušci se sjížděli z celé republiky i ze zahraničí, aby si vychutnali nezapomenutelnou show plnou drtivých kytarových riffů a ohnivých sól. A že jich bylo! Od prvních tónů "Battery" až po závěrečnou "Seek & Destroy" Metallica dokazovala, proč je po dekády na vrcholu metalového Olympu. James Hetfield s hlasem, který se vám zařezává pod kůži, a Kirk Hammett, mistr šesti strun, předvedli symfonii riffů a sól, jež se vám vryly do paměti. "Master of Puppets", "Nothing Else Matters", "One" – klasiky zněly Letňany v celé své kráse a síle. Každý riff byl jako úder kladiva, každé sólo jako výbuch sopky. Metallica v Praze 2023, to byl koncert, na který se nezapomíná.

Hetfieldova ikonická vokální linka

Metallica se vrací do Prahy! Po dlouhých pěti letech budou legendární metalisté znovu drtit Letňany. Fanoušci se můžou těšit na show plnou energie, která proběhne 15. a 17. srpna 2023 v rámci festivalu Prague Rocks. A co by to bylo za koncert Metallicy bez Hetfieldova ikonického vokálu? Jeho drsný, ale zároveň melodický projev je neodmyslitelnou součástí zvuku kapely a dodává skladbám Metallicy nezaměnitelnou atmosféru. Ať už řve, křičí nebo zpívá s citem, Hetfieldův hlas rozeznáte na první dobrou. Věřte, že naživo to bude ještě silnější zážitek. Koncert v Praze bude skvělou příležitostí slyšet na vlastní uši hity jako "Nothing Else Matters", "Enter Sandman" nebo "Master of Puppets" v podání jednoho z nejcharakterističtějších hlasů metalové historie. Takže si to nenechte ujít!

Ulrichův energický drumming

Ulrichův energický drumming byl vždycky klíčovým prvkem zvuku Metalliky a pražský koncert v roce 2023 nebyl výjimkou. Od úvodních tónů bylo jasné, že Lars je ve formě a připravený rozpoutat na pódiu peklo. Jeho typické bicí riffy, rychlé nohy a neúnavná energie hnaly kapelu kupředu a strhávaly s sebou celý vyprodaný stadion.

Fanoušci si užili jeho ikonické momenty, ať už to byly úderné rytmy v "Master of Puppets" nebo frenetické tempo v "Battery". Larsova souhra s Jamesem Hetfieldem byla perfektní a tvořila páteř mohutného zvuku Metalliky. Jeho bubnování dodávalo skladbám hloubku, dynamiku a nezaměnitelný groove, který roztancoval celý Letňany.

Koncert Metalliky v Praze v roce 2023 byl nezapomenutelným zážitkem a Ulrichův energický drumming byl jedním z hlavních důvodů, proč si ho fanoušci budou pamatovat ještě dlouho.

Atmosféra show

Vlna euforie se prohnala zaplněným Letištěm Letňany, když se Metallica v roce 2023 vrátila do Prahy. Desítky tisíc fanoušků, sjednocených láskou k metalu, vytvořily atmosféru, která se jen těžko popisuje. Od prvních tónů "Battery" až po závěrečné akordy "Seek & Destroy" se publikum proměnilo v bouřící moře. Sborový zpěv fanoušků, kteří znali nazpaměť každý text, zahlušoval místy i samotnou kapelu. Energie proudila davem, vzduch byl hustý očekáváním a nadšením. Laserová show a pyrotechnika dodávaly koncertu monumentální rozměr, ale hlavní hvězdou večera byla bezpochyby hudba. Metallica předvedla strhující show plnou energie a vášně, která dokazuje, proč i po čtyřiceti letech na scéně patří k legendám metalu.

Zapojení publika

Metallica si pro své fanoušky v Praze vždycky chystá něco extra a rok 2023 nebyl výjimkou. Kapela je proslulá svou energií na pódiu a úzkým kontaktem s publikem, což se potvrdilo i tentokrát. Frontman James Hetfield s fanoušky komunikoval v průběhu celého koncertu, děkoval jim za podporu a sdílel s nimi historky z historie kapely. Kytarista Kirk Hammett a baskytarista Robert Trujillo nezaostávali a publikum bavili svými energickými výkony a vtípky. Bubeník Lars Ulrich pak fanoušky uchvátil svým neuvěřitelným bubnováním a charismatem.

Atmosféra na koncertě byla nepopsatelná. Fanoušci zpívali s kapelou každý song, skákali do rytmu a vytvořili tak nezapomenutelnou atmosféru. Metallica zahrála průřez svou tvorbou, od starších hitů až po skladby z nového alba. Nechyběly ani legendární skladby jako "Master of Puppets", "Nothing Else Matters" nebo "Enter Sandman", které publikum doslova zhypnotizovaly. Koncert Metallicy v Praze v roce 2023 byl nezapomenutelným zážitkem pro všechny fanoušky a ukázkou toho, proč je tato kapela stále na vrcholu.

Zvuk a efekty na stadionu

Fanoušci Metallicy si na koncertě v Praze 2023 užili nezapomenutelnou audiovizuální show. Zvuk byl na stadionu rozmístěn tak, aby dosáhl do všech koutů a poskytl všem divákům ten nejlepší možný poslechový zážitek. Výkonné reproduktory dodávaly hutné kytary, dunivé bicí a charismatický zpěv Jamese Hetfielda s neuvěřitelnou čistotou a silou.

Pyrotechnické efekty a ohnivé efekty zdůrazňovaly energii skladeb a dodávaly koncertu další rozměr. Laserová show pak vytvářela na stadionu fascinující atmosféru a doplňovala hudební stránku koncertu o vizuálně působivý prvek.

Organizátoři si dali záležet, aby zvuk i efekty byly na špičkové úrovni a Metallica si tak mohla v Praze užít grandiózní show, na kterou budou fanoušci ještě dlouho vzpomínat.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: Hudba

Autor:

Tagy: metallica praha 2023 | informace o koncertě skupiny metallica v praze v roce 2023