Hra na oliheň – Seriál plný napětí

Malá figurka prezentují seriál Hra na oliheň.

Hra na oliheň je poměrně novodobým seriálem, který si okamžitě získal pozornost diváků po celém světě. Stejně, jako svého času Zaklínač. Příběh tohoto seriálu vznikl už před mnoha lety. Nenašel se však nikdo, kdo by jej zhmotnil na filmovém plátnu. Podařilo se to až společnosti Netflix. Ta obratem zaznamenala rekordní sledovanost.

  • Jiný název Squid Game
  • Akční, drama, thriller
  • Způsob natáčení – Multi kamera

Seriál Hra na oliheň je specifický především svým příběhem a dějem. Právě ten si získal mezinárodní pozornost a stal se nejsledovanějším seriálem na Netflixu. Jen pro zajímavost, seriál si svoji popularitu vydobyl v 94 zemích světa.

Poznejte seriál Hra na oliheň

Téma seriálu je celkem jasné a poměrně specifické. Na jednom místě se sejde 456 hráčů s finančními problémy, kteří hrají o vysokou peněžní odměnu. Během her, soutěží a plnění úkolů však mohou zemřít. Hlavní roli v tomto seriálu hraje otec Song Ki-hun potýkající se dluhy. Na tajném místě, kam je převezen se spojí s přítelem z dětství a několika ostatními. Dohromady se pokusí přežít nástrahy této soutěže.

PředmětHodnota
Premiéra seriálu17. září 2021
Počet dílů9
Obvyklá délka32 až 63 minut
Počet shlédnutí na Netflixu1,65 miliardy
Důležité informace pojící se se slavným seriálem.

Samotný příběh seriálu Hra na oliheň zaujal americkou společnost Netflix v roce 2019. Od té doby se spustily kroky vedoucí k natočení tohoto záživného a napínavého snímku.

Co byste měli ještě vědět?

Například to, že úspěch seriálu na sebe nenechal moc dlouho čekat a přelom roku 2023/2024 by měl být zárukou druhé série. Ostatně, první řada obdržela celkem čtrnáct nominací na cenu Emmy. Hlavní hrdina Čong-dže pak získal ocenění nejlepší herec v dramatickém seriálu. I zbývající herecké obsazení je velice poutavé – Pak He-su, Wi Ha-džun, Čong Ho-jon a O Jong-su.

Seriál Hra na oliheň si nemohl přát lepší přijetí, než jakého se mu dostalo. Okamžitě se totiž vyšvihl do žebříčku deseti nejsledovanějších seriálů Netflixu, a to napříč různými zeměmi.

Exit mobile version