Hra o trůny je právoplatnou seriálovou legendou

Hra o trůny je název legendárního seriálu, který svou popularitou dosáhl ještě větší úrovně než takový Zaklínač. Americký fantasy seriál je dech beroucím dramatem odehrávajícím se ve fiktivním světě králů, kteří touží po moci. Tvůrcem tohoto velkolepého díla je kabelová televize HBO.

  • Tvůrci Benioff a Weiss
  • Podle předlohy fantasy ságy Píseň ledu a ohně
  • Jejím autorem je George R. R. Martin

I samotné pojmenování seriálu vychází právě z knihy tohoto slavného autora. Pokud tento seriál ještě neznáte, pronikněte do něj hlouběji a začtěte se do následujících řádků.

Hra o trůny pod drobnohledem

Několik řad seriálu předkládá divákovi celkem propletené vztahy mezi jednotlivými rody. Ty se na kontinentech Essos a Západozemí snaží ovládnou Železný trůn a dostat se k moci. Jedním z největších rodů je rod Targaryenů. Výjimkou však nejsou mnohé další. Jednotlivé série přináší vždy nové zápletky a dějové linie.

PředmětHodnota
Počet sérií8
Počet dílů73
Vysíláno2011 až 2019
Obvyklá délka50 až 80 minut
Informace týkající se slavného seriálu Hra o trůny.

Do celého příběhu zasahují například rody Baratheonů, Lannisterů a Starků, kteří patří k těm čestným. V celém ději hrají důležitou roli také nemrtví. Ti jsou velkou obavou s příchodem zimy. Noční král, Bílý chodci, Tříoký havran, Daenerys a mnozí jiní jsou zárukou skvělé podívané.

Poznejte seriál do detailu

Jak už bylo zmíněno, Západozemí a Essos jsou fiktivními kontinenty. Seriál Hra o trůny se ve skutečnosti natáčel v Belfastu, kde má sídlo Titanic Studios. Spousta venkovních scén pak vznikala ve Spojených státech amerických, Skotsku, Španělsku, Severním Irsku, Maroku, Chorvatsku a na Maltě a Islandu. Právě dech beroucí prostředí podtrhuje vynikající příběh a dodává mu na autentičnosti.

Kvality tohoto seriálu jsou samozřejmě spjaty i s prvotřídním hereckým obsazením. Je to například Peter Dinklage, Lena Headeyová, Kit Harington, Emilia Clarkeová, Sophie Turner Nikolaj Coster-Waldau, Iain Glen a mnozí další. Celkem 38 cen Emmy se staly důkazem toho, že tento seriál stojí za podívanou.