Adobe Acrobat Pro DC špičkou ledovce

Logo aplikace zvané Adobe Acrobat Pro DC.

Adobe Acrobat Pro DC je označení aplikace pro tvorbu a práci s PDF dokumenty. Pokud jde o DOC soubory, je ideální volbou Microsoft Word. Chcete-li pracovat s PDF, zvolíte právě tento software. Označení Pro DC však naznačuje, že se jedná o něco více než jenom klasickou prohlížečku PDF souborů.

  • Bezplatná verze Acrobat DC
  • Placená verze Adobe Acrobat Standard DC
  • Rozšířená verze Adobe Acrobat Pro DC

Titulek tohoto článku je tedy zcela na místě. Pokud jde o kancelářský software společnosti Adobe Systems, patří verze Pro DC k tomu lepšímu, co si můžete pořídit. Pojďme se ale zaměřit na to, co všechno tato aplikace nabízí?

Hlavní rozdíly mezi Standard DC a Pro DC

Když se podíváte na freeware verzi od Adobe Systems zjistíte, že s takovou aplikací můžete dokumenty pouze číst a tisknout, popřípadě komentovat. Placená verze Standard DC přináší také vytváření PDF souborů a jejich editování. Teprve až verze Pro DC Vám však nabídne OCR pro naskenované dokumenty. Praktické je například hlasité čtení PDF souborů a možnosti nastavení úspory tisku u PDF dokumentů.

Adobe Acrobat Pro DC – Otázky a odpovědi

Pojďme se podívat i do minulosti této oblíbené aplikace. Adobe Acrobat jako takový vznikl ve své první verzi v roce 1993 a byl primárně určen pro operační systém DOS. K přejmenování na Adobe Acrobat Reader DC došlo až v roce 2015. Další zajímavosti týkající se tohoto kancelářského programu vyčtete z níže uvedených otázek a odpovědí.

Umí aplikace podepisování PDF dokumentů?

Ano, potřebujete k tomu pouze vhodný certifikát.

Pro jaké operační systémy se aktuálně používá verze Acrobat Pro DC?

Pro Microsoft Windows a macOS.

Jde o časově omezenou verzi?

Nikoliv, po zakoupení tohoto softwaru neplatí žádné časové omezení.

Dodržují se při tvorbě dokumentů standardy PDF/A?

Ano, dodržovány jsou příslušné standardy ISO.

Jakou licencí se pyšní tento kancelářský software?

Jde o licenci Adobe EULA. K dispozici je bezplatná i placená verze aplikace.

Napsat komentář