Členové Take That: Kde jsou teď a co dělají?
- Gary Barlow: Hlavní skladatel a zpěvák
- Mark Owen: Nejmladší člen Take That
- Howard Donald: Tanečník a vokalista
- Jason Orange: Bývalý člen, odešel v roce 2014
- Robbie Williams: Odchod a návrat ikony
- Počátky Take That: Manchester v 90. letech
- Průlomový hit Take That & Party
- Éra největší slávy: Back For Good a další
- Rozpad Take That v roce 1996
- Sólové kariéry a nové začátky
- Návrat Take That v roce 2005
- Úspěšná druhá kapitola: Patience a The Circus
- Robbie Williams znovu s Take That
- Současnost: Koncerty a sólové projekty
- Take That: Ikony britské popové scény
Gary Barlow: Hlavní skladatel a zpěvák
Gary Barlow je neodmyslitelně spjatý s Take That jako jejich hlavní skladatel a zpěvák. Jeho talent pro psaní chytlavých melodií a dojemných textů byl klíčový pro úspěch kapely. Jeho výrazný hlas je snadno rozpoznatelný v nespočtu hitů, které Take That katapultovaly na vrchol hitparád. Barlowův skladatelský um se projevil už na debutovém albu Take That & Party, kde složil hity jako "A Million Love Songs" a "Could It Be Magic". Jeho talent se dále rozvíjel na dalších albech, včetně Everything Changes a Nobody Else, která obsahovala hity jako "Pray", "Back for Good" a "Relight My Fire". Po rozpadu Take That v roce 1996 se Barlow vydal na sólovou dráhu, kde i nadále skládal a zpíval. Jeho sólová tvorba se setkala s úspěchem, ale návrat Take That v roce 2005 potvrdil jeho důležitost pro kapelu. Barlow se vrátil ke skládání a jeho písně opět dominovaly hitparádám.
Mark Owen: Nejmladší člen Take That
Mark Owen, nejmladší člen Take That, se narodil 27. ledna 1972 v anglickém Oldhamu. Do srdcí fanoušků se zapsal jako ten roztomilý a usměvavý zpěvák s klučičí vizáží. Ačkoliv v kapele nepatřil mezi hlavní skladatele, jeho něžný hlas a charisma z něj udělaly idola dívčího publika. Mezi jeho nejznámější sólové počiny patří hity jako „Child“ nebo „Clementine“.
Po rozpadu Take That v roce 1996 se Mark Owen vydal na sólovou dráhu, která mu přinesla střídavé úspěchy. V roce 2005 se pak podílel na strhujícím comebacku Take That, který se stal jednou z největších hudebních událostí roku. Mark Owen tak i nadále zůstává nedílnou součástí Take That a miláčkem fanoušků po celém světě. Jeho talent, energie a nakažlivý optimismus z něj dělají jednu z nejzářivějších hvězd britské populární hudby.
Howard Donald: Tanečník a vokalista
Howard Donald je nepostradatelným článkem Take That už od jejich vzniku v roce 1990. Narodil se v Manchesteru a k tanci a hudbě ho to táhlo odmala. Ještě před Take That se protančil breakdancem v několika skupinách a sbíral zkušenosti. V kapele je známý svým sametově hebkým hlasem a energickými tanečními kreacemi. Howardovy vokály dodávají skladbám Take That nezaměnitelnou barvu a jeho taneční um je pastvou pro oči na každém koncertě. Ačkoliv je spíše tišší povahy, na pódiu se mění v dravou šelmu a strhává publikum svou energií. Jeho vášeň pro hudbu a tanec je nakažlivá a fanoušci Take That ho milují pro jeho talent, skromnost a neutuchající energii. Mimo Take That se věnuje i svým vlastním hudebním projektům a občas si odskočí i k DJskému pultu.
Jason Orange: Bývalý člen, odešel v roce 2014
Jason Orange byl nedílnou součástí Take That od jejich znovusjednocení v roce 2005. Jeho taneční um a charismatické vystupování na pódiu si získaly srdce mnoha fanynek. Přestože nebyl hlavním zpěvákem, jeho vokály dodávaly skladbám Take That jedinečnou texturu a hloubku. Jeho odchod v roce 2014 byl pro fanoušky i zbylé členy kapely šokem. Jason se rozhodl pro odchod ze světa showbyznysu, aby se mohl věnovat jiným zájmům. Zbylí členové, Gary Barlow, Mark Owen a Howard Donald, jeho rozhodnutí respektovali a pokračovali v činnosti jako trio. I když Jasonova absence na pódiu je znát, jeho odkaz v Take That zůstává silný a fanoušci na něj s láskou vzpomínají.
Robbie Williams: Odchod a návrat ikony
Robbie Williams opustil Take That na vrcholu slávy v roce 1995, což šokovalo fanoušky a rozpoutalo vlnu spekulací. Pro mnohé fanoušky představoval Williams rebela kapely, svobodného ducha, který se vzpíral pravidlům a očekáváním. Jeho odchod byl vnímán jako ztráta zásadního prvku, který dodával Take That jiskru a drzost. Zbylí členové - Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange - se po Williamsově odchodu rozhodli pokračovat, ale v roce 1996 oznámili rozpad. Pro fanoušky to znamenalo konec jedné éry. Ačkoliv se Williams vydal na sólovou dráhu a dosáhl obrovského úspěchu, spekulace o možném návratu Take That nikdy neustaly. V roce 2005 se sen fanoušků stal skutečností. Take That se dali znovu dohromady, i když bez Williamse, a vydali album "Beautiful World", které se stalo obrovským hitem. Williams se k Take That nakonec připojil v roce 2010, čímž vyvolal vlnu nadšení a nostalgie. Společné album "Progress" se stalo jedním z nejrychleji prodávaných alb všech dob ve Velké Británii. Williamsova účast v kapele však neměla dlouhého trvání a v roce 2012 opět oznámil odchod, aby se mohl věnovat sólové kariéře.
Jméno | Rok narození | Sólová kariéra (počet alb) |
---|---|---|
Gary Barlow | 1971 | 5 |
Mark Owen | 1972 | 5 |
Howard Donald | 1968 | 0 |
Počátky Take That: Manchester v 90. letech
Manchester v 90. letech pulzoval energií a hudební scéna byla v plném proudu. Právě v tomto prostředí se zrodil fenomén jménem Take That. Za jejich vznikem stál ambiciózní manažer Nigel Martin-Smith, který snil o vytvoření britské odpovědi na New Kids on the Block. Prostřednictvím konkurzů dal dohromady pětici talentovaných mladíků: Garyho Barlowa, Marka Owena, Howarda Donalda, Jasona Orange a Robbieho Williamse. Každý z nich přinesl do skupiny svůj osobitý talent a charisma, čímž položili základy pro úspěch, který měl teprve přijít.
Průlomový hit Take That & Party
V roce 1992 Take That, chlapecká skupina složená z členů Garyho Barlowa, Marka Owena, Howarda Donalda, Jasona Orange a Robbieho Williamse, vydala svůj třetí singl "It Only Takes a Minute", cover verzi písně od skupiny Tavares z roku 1975. Píseň se stala jejich prvním velkým hitem, dosáhla čísla sedm v britské hitparádě a katapultovala skupinu do centra pozornosti. Úspěch singlu "It Only Takes a Minute" připravil půdu pro jejich průlomový hit "Take That & Party", který vyšel o několik měsíců později. Tato chytlavá a energická skladba, napsaná Garym Barlowem, se stala hymnou skupiny a definovala jejich raný zvuk.
Éra největší slávy: Back For Good a další
Po odchodu Robbieho Williamse v roce 1995 se Take That rozhodli pokračovat ve čtyřčlenné sestavě. Vydali ještě jeden úspěšný singl "How Deep Is Your Love", cover verzi od Bee Gees, než se v roce 1996 rozpadli. Éra největší slávy Take That sice skončila, ale jejich hudba a odkaz žily dál. Po rozpadu se členové kapely vydali na sólové dráhy s různou mírou úspěchu. Gary Barlow se prosadil jako skladatel a producent, zatímco Robbie Williams se stal celosvětovou megastar. Mark Owen a Howard Donald se také věnovali hudbě, ale s menším ohlasem. Jason Orange se stáhl z očí veřejnosti. V roce 2005 se Take That vrátili na scénu bez Robbieho Williamse. Jejich comebackové album "Beautiful World" a následné turné byly obrovským úspěchem. V roce 2010 se k nim přidal i Robbie Williams a kapela v původní sestavě vydala album "Progress", které se stalo jedním z nejrychleji prodávaných alb všech dob ve Velké Británii. Ačkoliv Robbie Williams později kapelu opět opustil, Take That pokračují v činnosti dodnes a stále patří k nejúspěšnějším britským skupinám.
Rozpad Take That v roce 1996
Pro fanoušky Take That po celém světě to byl šok. 13. února 1996, po týdnech spekulací a zvěstí, bylo oficiálně oznámeno: Take That, jeden z nejúspěšnějších boybandů všech dob, se rozpadá. Pro miliony fanynek, které skupinu zbožňovaly, to byla zdrcující zpráva. Důvody rozpadu byly komplexní a dodnes o nich kolují různé teorie. Oficiální prohlášení uvádělo "nepřekonatelné rozdíly" mezi členy, ale mnozí fanoušci věřili, že za rozpadem stojí rostoucí napětí mezi Robem Williamsem a zbytkem kapely. Williams, který se čím dál více prosazoval jako sólový umělec, se zdál být nespokojený se směrem, kterým se Take That ubírali. Jeho odchod z kapely v roce 1995 byl prvním signálem, že se schyluje k něčemu vážnému. Zbylí členové - Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange - se sice pokusili pokračovat bez Williamse, ale bez jeho charismatu a hlasových kvalit už to prostě nebylo ono. Rozpad Take That v roce 1996 znamenal konec jedné éry.
Sólové kariéry a nové začátky
Po rozpadu Take That v roce 1996 se každý z členů vydal na sólovou dráhu. Robbie Williams zažil raketový start s hity jako "Angels" a "Let Me Entertain You", čímž se stal nejúspěšnějším sólovým umělcem z původní sestavy. Gary Barlow, hlavní skladatel Take That, se také prosadil jako sólový umělec, i když s menším komerčním úspěchem. Jeho debutový singl "Forever Love" se stal hitem a i jeho další alba se setkala s pozitivními reakcemi. Mark Owen se po počátečním úspěchu s albem "Green Man" stáhl do ústraní a jeho pozdější tvorba se nesetkala s takovým ohlasem. Howard Donald a Jason Orange se věnovali spíše taneční hudbě a projektům mimo hlavní proud. Howard se stal uznávaným DJem a Jason se objevil v několika divadelních hrách.
Členové Take That, to je jako vzpomínka na mládí. Každý z nich zosobňuje jiný odstín devadesátek, a dohromady tvoří duhu nostalgie.
Zdeněk Štěpánek
Návrat Take That v roce 2005
Po rozpadu v roce 1996, který zlomil srdce milionům fanynek po celém světě, se zdálo, že Take That jsou minulostí. Robbie Williams se vydal na sólovou dráhu a dosáhl obrovského úspěchu, zatímco Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange se snažili najít své místo na hudební scéně s různou mírou úspěchu. V roce 2005, po téměř dekádě odloučení, se ale stalo něco neuvěřitelného: Take That ohlásili svůj návrat. Dokumentární film "Take That: For the Record" odvysílaný v televizi oživil vzpomínky na jejich slávu a vyvolal vlnu nostalgie. Fanoušci, kteří na ně nikdy nezapomněli, reagovali s nadšením a Take That se brzy ocitli zpět na vrcholu. Jejich comebackové album "Beautiful World" se stalo obrovským hitem a singly jako "Patience" a "Shine" okupovaly přední příčky hitparád.
Úspěšná druhá kapitola: Patience a The Circus
Po odchodu Robbieho Williamse v roce 1995 se zbylí členové Take That – Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange – rozhodli pokračovat ve čtyřech. Vydali album „Nobody Else“, které se setkalo s velkým úspěchem a potvrdilo, že Take That má stále co nabídnout. Singl „Back for Good“ se stal celosvětovým hitem a dokázal, že kapela dokáže fungovat i bez Williamse. I přes úspěch alba se Take That v roce 1996 rozpadli. Po rozpadu se každý z členů vydal na sólovou dráhu s různou mírou úspěchu. Gary Barlow se prosadil jako skladatel a producent, Mark Owen slavil úspěch s popovým repertoárem a Howard Donald se věnoval spíše taneční hudbě. Jason Orange se stáhl do ústraní a věnoval se herectví.
Robbie Williams znovu s Take That
Spekulace o návratu Robbieho Williamse do chlapecké skupiny Take That se objevují prakticky od jeho odchodu v roce 1995. Fanoušci po celém světě doufají v obnovení spolupráce a návrat legendární sestavy. Robbie Williams se k Take That naposledy připojil v roce 2010 na albu Progress a následném turné. Znovusjednocení tehdy slavělo obrovský úspěch a potvrdilo, že Take That jsou stále silnou značkou i bez Jasona Orange, který skupinu opustil v roce 2014. Ačkoliv se o dalším společném projektu Robbieho Williamse a Take That mluví již delší dobu, zatím nepadlo žádné oficiální potvrzení. Členové Take That, Gary Barlow, Mark Owen a Howard Donald, se k celé záležitosti vyjadřují velmi opatrně a nechávají fanoušky v nejistotě. Robbie Williams se momentálně věnuje sólové kariéře a jeho návrat do skupiny se zdá být v nedohlednu.
Současnost: Koncerty a sólové projekty
Od reunionu v roce 2005 Take That pravidelně koncertují a těší se obrovskému zájmu fanoušků. Jejich turné patří k nejnavštěvovanějším a nabízejí strhující show plnou hitů z celé jejich kariéry. Kromě společných aktivit se členové Take That věnují i vlastním projektům. Gary Barlow se etabloval jako respektovaný skladatel a producent, napsal hity pro řadu umělců a byl porotcem v talentových soutěžích. Mark Owen se soustředí na svou sólovou kariéru a vydal několik úspěšných alb. Howard Donald se zase našel v DJingu a vystupuje v klubech po celém světě.
Take That: Ikony britské popové scény
Kapela, která si podmanila srdce milionů fanynek po celém světě, se zformovala v roce 1990 v Manchesteru. Pětice talentovaných mladíků – Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Jason Orange a Robbie Williams – se brzy stala fenoménem, který ovládl hitparády a zapsal se do historie populární hudby. Každý z členů Take That přispěl k úspěchu kapely svým vlastním jedinečným talentem a charismatem. Gary Barlow, hlavní skladatel a textař, dodával kapele nezapomenutelné melodie a chytlavé texty. Mark Owen si získal srdce fanynek svým okouzlujícím úsměvem a chlapeckým šarmem. Howard Donald ohromoval svým tanečním uměním a energií na pódiu. Jason Orange byl klidnou a vyrovnanou silou kapely, zatímco Robbie Williams se stal symbolem rebelie a divokosti.
Publikováno: 07. 11. 2024
Kategorie: společnost