Huawei Band 9: Revoluce na vašem zápěstí?

Huawei Band 9

AMOLED displej

Huawei Band 9 se může pochlubit nádherným AMOLED displejem, který posouvá vizuální zážitek z chytrého náramku na zcela novou úroveň. Displej s úhlopříčkou 1,47 palce a rozlišením 194 x 368 pixelů nabízí živé barvy, hlubokou černou a vynikající ostrost. Díky technologii AMOLED je černá barva na displeji skutečně černá, protože pixely, které zobrazují černou, jsou zcela vypnuté. To má pozitivní vliv nejen na kvalitu obrazu, ale také na výdrž baterie.

AMOLED displej Huawei Band 9 je navíc chráněn 2,5D zakřiveným sklem, které mu dodává elegantní vzhled a zároveň zvyšuje jeho odolnost proti poškrábání. Displej je také dostatečně jasný pro pohodlné sledování i na přímém slunci. Díky citlivému dotykovému ovládání je navigace v menu a ovládání funkcí náramku snadné a intuitivní.

Velikost displeje

Huawei Band 9 se může pochlubit krásným displejem AMOLED o velikosti 1,47 palce. To je o něco větší než u předchozího modelu, Huawei Band 8, který měl displej o velikosti 1,43 palce. Díky většímu displeji je Huawei Band 9 přehlednější a snadněji se na něm čtou notifikace a sledují sportovní statistiky. Displej má také vysoké rozlišení 194 x 368 pixelů, takže text a obrázky jsou ostré a jasné. Jas displeje je dostatečně vysoký i pro použití na přímém slunci.

Huawei Band 9 nabízí širokou škálu ciferníků, ze kterých si můžete vybrat. Můžete si tak přizpůsobit vzhled hodinek své náladě nebo outfitu. Displej je chráněn odolným 2,5D zakřiveným sklem, které je odolné proti poškrábání.

Velikost displeje Huawei Band 9 je jednou z jeho největších předností. Díky ní je používání hodinek pohodlné a příjemné.

Rozlišení displeje

Huawei Band 9 se pyšní AMOLED displejem, který je pro sledování notifikací a fitness dat jako dělaný. Jeho úhlopříčka měří 1,94 palce, což je na chytré náramky poměrně dost. Díky tomu se na displej vejde více informací a ty jsou lépe čitelné i za pohybu. Rozlišení displeje je 256 x 482 pixelů, což zaručuje ostrý a jasný obraz s živými barvami. Jemnost displeje dosahuje 308 PPI, takže jednotlivé pixely nejsou pouhým okem viditelné. Displej je navíc chráněn odolným 2.5D sklem, které ho chrání před poškrábáním a oděrkami. Jas displeje si můžete nastavit manuálně nebo využít automatickou regulaci, která se přizpůsobí okolnímu osvětlení. Maximální jas dosahuje 400 nitů, takže displej je dobře čitelný i na přímém slunci.

Bluetooth verze

Huawei Band 9 je vybaven technologií Bluetooth 5.2, což je nejnovější verze Bluetooth s nízkou spotřebou energie. Díky tomu se může pochlubit stabilnějším připojením, rychlejším přenosem dat a nižší spotřebou energie ve srovnání se staršími verzemi Bluetooth. To znamená, že si můžete užívat plynulejšího propojení s vaším chytrým telefonem, ať už přijímáte notifikace, ovládáte hudbu nebo sledujete svou fyzickou aktivitu. Technologie Bluetooth 5.2 také umožňuje delší dosah signálu, takže se nemusíte bát, že by se vám náramek odpojil od telefonu, i když ho nemáte přímo u sebe.

Senzory (srdeční tep)

Huawei Band 9 přichází s vylepšeným senzorem srdečního tepu, který je klíčový pro sledování vaší kondice a zdraví. Technologie TruSeen 5.0 od Huawei využívá kombinaci pokročilých optických čoček a algoritmů pro přesnější měření tepu v reálném čase.

Senzor nepřetržitě monitoruje váš srdeční tep, ať už cvičíte, odpočíváte nebo spíte. Díky tomu získáváte komplexní přehled o vašem srdečním rytmu během celého dne. Data o srdečním tepu jsou následně využita k analýze vaší fyzické aktivity, spánku a úrovně stresu.

Huawei Band 9 vám také dokáže upozornit na abnormální srdeční tep, ať už je příliš vysoký nebo příliš nízký. Tato funkce je užitečná zejména pro lidi, kteří trpí srdečními chorobami nebo se o své zdraví chtějí aktivně starat.

Kromě sledování srdečního tepu během cvičení vám Band 9 umožňuje sledovat i váš tep v klidovém stavu a během spánku. Tyto údaje vám poskytnou cenné informace o vaší celkové kondici a regeneraci.

Senzory (SpO2)

Huawei Band 9 je vybaven pokročilým senzorem SpO2, který umožňuje měření saturace kyslíku v krvi. Tato funkce je užitečná zejména pro sportovce a lidi, kteří se zajímají o své zdraví. Senzor SpO2 v Huawei Band 9 využívá technologii červeného a infračerveného světla k měření absorpce světla v krvi, ze které lze vyчислить saturaci kyslíku. Měření SpO2 je rychlé a snadné a lze jej provádět kdykoli a kdekoli. Stačí nasadit náramek na zápěstí a spustit měření v aplikaci Huawei Health.

Huawei Band 9 nabízí také možnost kontinuálního měření SpO2 během spánku. Tato funkce umožňuje sledovat hladinu kyslíku v krvi během noci a identifikovat případné problémy, jako je spánková apnoe. Data z měření SpO2 se ukládají do aplikace Huawei Health, kde je můžete sledovat v přehledných grafech a tabulkách. Díky senzoru SpO2 a dalším funkcím pro sledování zdraví je Huawei Band 9 skvělým nástrojem pro všechny, kteří se chtějí starat o své zdraví a kondici.

Senzory (pohyb)

Huawei Band 9 je nabitý senzory, které ti pomůžou sledovat tvůj pohyb a sportovní výkony. Díky akcelerometru a gyroskopu Band 9 přesně zaznamenává tvé kroky, vzdálenost, spálené kalorie a další metriky. Ať už běháš, jezdíš na kole nebo se věnuješ jinému sportu, Band 9 ti poskytne detailní přehled o tvém výkonu. Optický snímač srdečního tepu sleduje tvůj tep 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ať už jsi v klidu nebo v zátěži. Díky tomu máš přehled o svém zdraví a kondici. Huawei Band 9 také disponuje senzorem SpO2 pro měření okysličení krve, což je důležitý ukazatel celkového zdraví a kondice. Sledování spánku je s Band 9 hračka. Sleduje fáze spánku, jeho délku a kvalitu a poskytuje ti personalizované rady, jak spánek zlepšit.

Výdrž baterie

Huawei Band 9 se může pochlubit působivou výdrží baterie, která hravě překoná většinu konkurence. Díky optimalizovanému softwaru a energeticky úspornému procesoru zvládne chytrý náramek na jedno nabití fungovat až 14 dní při běžném používání. To znamená, že se nemusíte neustále strachovat o nabíjení a můžete se spolehnout, že vám Band 9 bude k dispozici po celý den, ať už se chystáte kamkoli. I při intenzivním používání, kdy využíváte všechny funkce naplno, včetně kontinuálního měření tepu a sledování spánku, se výdrž baterie pohybuje kolem 9 dní, což je stále velmi slušná hodnota. Nabíjení je navíc rychlé a snadné díky magnetickému konektoru, který se k náramku snadno připojí. Za pouhých 5 minut nabíjení získáte dostatek energie na celý den používání, takže i když zapomenete náramek nabít přes noc, ráno vám stačí chvilka a můžete vyrazit. Huawei Band 9 tak potěší všechny, kteří hledají chytrý náramek s dlouhou výdrží baterie a nechtějí se omezovat častým nabíjením.

Voděodolnost

Huawei Band 9 se může pochlubit odolností proti vodě a prachu s certifikací 5ATM. To znamená, že náramek bez problémů zvládne pot, déšť i sprchování. Můžete s ním dokonce i plavat v bazénu, a to až do hloubky 50 metrů po dobu maximálně 10 minut.

Pamatujte ale, že odolnost 5ATM se nevztahuje na všechny vodní aktivity. Není vhodné nosit náramek při potápění, vodním lyžování nebo jiných aktivitách, při kterých je vystaven vysokému tlaku vody nebo silným proudům.

Po kontaktu s vodou, ať už slanou nebo chlorovanou, náramek opláchněte čistou vodou a osušte. Tím prodloužíte životnost jeho komponentů a zajistíte jeho bezproblémové fungování.

I přes vysokou odolnost proti vodě je důležité si uvědomit, že se jedná o elektronické zařízení. Extrémní podmínky, jako je například dlouhodobé ponoření do vody nebo vystavení vysokému tlaku, by mohly narušit jeho funkčnost.

Operační systém

Huawei Band 9 přichází s vylepšeným operačním systémem, který je optimalizovaný pro plynulý a intuitivní uživatelský zážitek. I když Huawei oficiálně nezveřejňuje název operačního systému, jedná se o systém vyvinutý přímo společností Huawei, který je speciálně navržený pro nositelná zařízení.

Operační systém se vyznačuje jednoduchostí a přehledností. Navigace v menu je intuitivní a zvládne ji i uživatel, který se s chytrými náramky setkává poprvé. Displej reaguje rychle a plynule na dotyky a gesta. Systém nabízí širokou škálu ciferníků, ze kterých si vybere opravdu každý.

Huawei Band 9 se může pochlubit plynulým chodem a rychlým načítáním aplikací. Optimalizace systému zajišťuje energetickou efektivitu, která prodlužuje výdrž baterie.

Kompatibilita (Android)

Huawei Band 9 je stylový a funkčně nabitý fitness tracker, který osloví uživatele Androidu svou širokou škálou funkcí a bezproblémovou kompatibilitou. Pro spárování náramku s vaším zařízením Android stačí stáhnout aplikaci Huawei Health z obchodu Google Play. Aplikace je k dispozici zdarma a nabízí intuitivní rozhraní pro sledování vašich aktivit, spánku, srdečního tepu a dalších zdravotních metrik. Huawei Band 9 je kompatibilní s telefony a tablety s operačním systémem Android 6.0 nebo novějším, což zajišťuje širokou dostupnost pro většinu uživatelů Androidu. Díky technologii Bluetooth 5.0 je spojení mezi náramkem a vaším zařízením stabilní a rychlé, což umožňuje plynulý přenos dat a notifikací. Po spárování budete dostávat upozornění na hovory, zprávy a další aplikace přímo na zápěstí.

Kompatibilita (iOS)

Huawei Band 9 je skvělou volbou pro uživatele iPhonů, kteří hledají cenově dostupný a funkčně nabitý fitness tracker. Pro spárování náramku s vaším iPhonem budete potřebovat aplikaci Huawei Health, kterou si můžete zdarma stáhnout z App Store. Aplikace je přehledná a snadno se používá, takže s ní bez problémů spárujete i svůj nový Band 9.

Po spárování vám bude náramek zobrazovat notifikace z telefonu, jako jsou hovory, SMS zprávy a upozornění z aplikací. Můžete také ovládat přehrávání hudby na vašem iPhonu přímo z náramku.

Huawei Band 9 podporuje operační systém iOS ve verzi 9.0 a vyšší. To znamená, že je kompatibilní s většinou iPhonů, které jsou v současnosti na trhu. Pokud si nejste jistí, jakou verzi iOS váš iPhone používá, můžete to zkontrolovat v nastavení telefonu.

I když je Huawei Band 9 plně kompatibilní s iOS, je potřeba zmínit, že některé funkce nemusí být dostupné v plném rozsahu. Například nebudete moci na náramku odpovídat na zprávy ani používat Huawei Assistant.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor:

Tagy: huawei band 9 | informace o huawei band 9