Hudební ceny Imagine Dragons: Kolik jich kapela posbírala?

Imagine Dragons Ocenění

Grammy za nejlepší rockový počin

Imagine Dragons, americká kapela z Las Vegas, si na své konto připsala i cenu Grammy, a to konkrétně v kategorii Nejlepší rockový počin. Toto ocenění získali v roce 2014 za svůj ikonický hit „Radioactive“. Tato píseň, která se stala hymnou pro celou generaci, jim otevřela dveře do hudebního světa a katapultovala je mezi hvězdy.

Kromě Grammy se Imagine Dragons pyšní i dalšími významnými cenami. Mezi ty nejvýznamnější patří například American Music Awards, Billboard Music Awards a World Music Awards. Jejich sbírka cen je důkazem jejich talentu, originality a neuvěřitelné energie, kterou vnáší do své hudby.

Billboard Music Awards

Imagine Dragons, americká kapela z Las Vegas, si na hudební scéně vydobyla pevnou pozici a jejich talent a píle se jim mnohokrát vyplatily v podobě prestižních cen Tyto ceny, založené na popularitě interpretů a jejich skladeb, patří k nejvýznamnějším v hudebním průmyslu. Imagine Dragons se poprvé radovali z vítězství v roce 2014, kdy si odnesli cenu Nejlepší rockový interpret. Jejich dynamické vystoupení a chytlavé melodie si získaly srdce fanoušků i hudebních kritiků. V následujících letech kapela sbírala další nominace a ocenění. V roce 2018 si Imagine Dragons odnesli hned dvě ceny - Nejlepší rockový interpret a Nejlepší rockové album za desku Evolve. Toto album, plné emotivních textů a silných melodií, se stalo jedním z nejprodávanějších alb roku a potvrdilo tak status Imagine Dragons jako jedné z nejpopulárnějších rockových kapel současnosti. Mezi další ocenění, která Imagine Dragons na Billboard Music Awards získali, patří Nejlepší rocková píseň za hit Believer a Nejlepší duo/skupina. Úspěch Imagine Dragons na Billboard Music Awards je důkazem jejich výjimečného talentu, píle a oddanosti hudbě. Kapela si získala miliony fanoušků po celém světě a její energická vystoupení patří k nezapomenutelným zážitkům.

American Music Awards

Imagine Dragons, americká kapela z Las Vegas, si z prestižních cen American Music Awards odnesla celkem tři ocenění. Poprvé se prosadili v roce 2013, kdy získali cenu pro nejlepšího umělce v kategorii alternativní rock. Jejich dynamické koncerty a chytlavé melodie jim rychle získaly srdce fanoušků po celém světě a otevřely dveře k dalším úspěchům. V roce 2014 si kapela zopakovala vítězství v kategorii alternativní rock a potvrdila tak svou pozici na hudební scéně. Imagine Dragons se však nezastavili a jejich píle a talent jim vynesly další ocenění. V roce 2018 si odnesli cenu pro nejlepšího umělce v kategorii pop/rock, čímž dokázali, že jejich hudba překračuje žánrové hranice a oslovuje široké spektrum posluchačů.

MTV Video Music Awards

Imagine Dragons, americká pop-rocková kapela z Las Vegas, si na MTV Video Music Awards (VMA) zatím připsala jedno vítězství. V roce 2013 kapela získala cenu za nejlepší rockové video za píseň "Radioactive". Tato píseň, která se stala celosvětovým hitem, jim vynesla nejen uznání fanoušků, ale i kritiky.

I když Imagine Dragons na VMA nezískali další ocenění, byli několikrát nominováni. Mezi jejich nominace patří kategorie jako nejlepší umělecká režie, nejlepší vizuální efekty a nejlepší režie. Skupina si také na ceremoniálu VMA v roce 2013 odbyla svůj debutní televizní vystoupení, kde zahrála právě zmíněnou píseň "Radioactive".

World Music Awards

Imagine Dragons, americká rocková skupina z Las Vegas, si získala srdce fanoušků po celém světě. Jejich energická vystoupení a chytlavé melodie jim vynesly nejen miliony prodaných alb, ale také řadu prestižních hudebních ocenění, včetně cen

World Music Awards oceňují umělce na základě celosvětových prodejů alb. Imagine Dragons byli v rámci těchto cen oceněni hned několikrát. V roce 2014 získali cenu pro nejlepší rockovou skupinu a jejich album Night Visions se stalo nejprodávanějším rockovým albem roku. Jejich úspěch pokračoval i v následujících letech. Mezi další ocenění, která Imagine Dragons obdrželi, patří ceny Grammy, Billboard Music Awards, American Music Awards a mnoho dalších.

Teen Choice Awards

Imagine Dragons, americká kapela z Las Vegas, si získala srdcia fanúšikov po celom svete svojou energickou hudbou a hlbokými textami. Ich talent a tvrdá práca im vyniesli množstvo ocenení, vrátane niekoľkých Tieto ceny, udeľované každoročne televíznou stanicou Fox, oceňujú najväčšie hviezdy v hudbe, filme, televízii a internete podľa hlasovania tínedžerov.

Hoci presný zoznam cien Teen Choice Awards, ktoré Imagine Dragons získali, nie je verejne dostupný, vieme, že boli nominovaní v niekoľkých kategóriách, vrátane "Rocková skupina" a "Pieseň roka". Ich účasť na ceremoniáli a nominácie svedčia o ich popularite medzi mladými ľuďmi a o tom, ako veľmi ich hudba rezonuje s touto generáciou.