Kino Špalíček Brno: Na co se můžete těšit v programu?

Kino Špalíček Brno Program

Aktuální program Kina Špalíček Brno

Kino Špalíček v Brně je známé svou pestrou nabídkou filmů pro všechny věkové kategorie a vkusy. Aktuální program kina Špalíček Brno slibuje další várku filmových zážitků. Na své si přijdou milovníci artových snímků, hollywoodských trháků i dokumentárních filmů. Pro rodiny s dětmi je připravena nabídka animovaných pohádek a filmů pro celou rodinu. Program kina Špalíček v Brně se neustále aktualizuje, proto doporučujeme sledovat webové stránky kina nebo Facebook, kde najdete vždy nejaktuálnější informace o promítání. Návštěvníci kina Špalíček Brno se mohou těšit na příjemné prostředí, kvalitní zvuk a obraz a široký výběr občerstvení v kinokavárně. Nezapomeňte, že vstupenky na filmy v kině Špalíček Brno si můžete zakoupit online, čímž se vyhnete frontám u pokladen.

Přehled filmů a seriálů

Kino Špalíček v Brně je známé svou pestrou nabídkou filmů a seriálů pro všechny věkové kategorie a vkusy. Na programu najdete jak nejnovější filmové trháky z Hollywoodu, tak i oceňované artové snímky z celého světa. Milovníci dokumentárních filmů si přijdou na své díky pravidelným projekcím v rámci festivalů a tematických večerů. Pro nejmenší diváky kino Špalíček nabízí pohádky a animované filmy, a to jak v původním znění s titulky, tak i s českým dabingem.

Kromě klasických filmových projekcí se v kině Špalíček konají i další zajímavé akce, jako jsou filmové festivaly, přednášky, besedy s tvůrci a workshopy. Díky svému bohatému programu se kino Špalíček stalo oblíbeným místem setkávání milovníků filmu z Brna a okolí. Aktuální program kina Špalíček najdete na webových stránkách kina nebo na sociálních sítích.

Nezapomeňte sledovat program kina Špalíček a užijte si jedinečnou atmosféru filmového promítání v srdci Brna.

Festivalové projekce

Kino Špalíček v Brně je známé svou pestrou programovou skladbou, která zahrnuje i řadu festivalových projekcí. Během roku se zde konají přehlídky filmů z celého světa, zaměřené na různé žánry a témata. Návštěvníci se tak mohou těšit na snímky z festivalů jako je Berlinale, Cannes, Karlovy Vary IFF nebo Benátky. Kino Špalíček je hrdým hostitelem i specializovaných festivalů, jako je například Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava, festival animovaného filmu Anifilm nebo festival krátkých filmů Brněnská 16. Tyto festivaly přinášejí do Brna to nejlepší z české i světové kinematografie a lákají filmové fanoušky z celé republiky. Kino Špalíček se tak stává místem setkávání a diskuzí o filmu a důležitým centrem filmové kultury v Brně.

Speciální filmové sekce

Kino Špalíček v Brně je známé svým pestrým programem, který uspokojí i ty nejnáročnější filmové fanoušky. Kromě premiér a běžné distribuce se zaměřuje i na speciální filmové sekce, které divákům přinášejí nevšední zážitky a rozšiřují jejich filmové obzory.

Jednou z oblíbených sekcí je Kino dětem, která nabízí kvalitní filmy pro nejmenší diváky. Děti se tak mohou bavit a zároveň se učit novým věcem. Pro starší a náročnější publikum je určena sekce Filmotéka, která uvádí klasické a artové filmy z celého světa. Diváci se tak mohou seznámit s díly filmových mistrů a objevovat zapomenuté klenoty kinematografie. Kino Špalíček myslí i na milovníky dokumentárních filmů, pro které připravuje sekci s názvem Dokurevue. Ta přináší aktuální i nadčasové dokumenty z různých oblastí lidské činnosti. Diváci se tak mohou dozvědět více o světě kolem sebe a nahlédnout do osudů zajímavých osobností.

Kromě těchto stálých sekcí Kino Špalíček pravidelně pořádá i tematické filmové přehlídky a festivaly. Ty se zaměřují na různé žánry, režiséry, země či historická období. Díky nim mají diváci možnost zhlédnout filmy, které by jinak v běžné distribuci neměli šanci vidět. Kino Špalíček se tak stává místem setkávání všech, kteří milují film a chtějí objevovat jeho rozmanitost.

Dokumentární filmy

Kino Špalíček v Brně je známé svou vášní pro dokumentární filmy a pravidelně zařazuje do svého programu to nejlepší z české i světové dokumentární tvorby. Diváci se tak mohou těšit na silné příběhy, fascinující osobnosti a důležitá témata zachycená objektivem talentovaných dokumentaristů. Program kina Špalíček v Brně nabízí dokumenty pro všechny věkové kategorie a zájmy, od filmů o přírodě a vědě, přes historické dokumenty až po snímky zaměřené na sociální a kulturní otázky. Kino Špalíček v Brně si zakládá na tom, aby svým divákům nabízelo dokumentární filmy, které nejen baví, ale také nutí k zamyšlení a otevírají nová témata k diskuzi. Právě díky tomuto přístupu si kino Špalíček v Brně vybudovalo pověst místa, kde se dokumentární film setkává s nadšeným publikem.

České a slovenské filmy

Kino Špalíček v Brně je známé svou podporou českých a slovenských filmů. Pravidelně uvádí premiéry i starší snímky z bohaté filmografie obou zemí. Diváci se tak můžou těšit na klasiky československé nové vlny, legendární komedie, ale i na současnou tvorbu mladých talentovaných režisérů. Kino Špalíček spolupracuje s filmovými festivaly a institucemi, aby nabídlo co nejširší spektrum české a slovenské kinematografie.

Program kina Špalíček v Brně se pravidelně obměňuje a zahrnuje filmy různých žánrů, od dramat a historických filmů až po pohádky pro děti. Kino se snaží oslovit všechny věkové kategorie a nabídnout jim kvalitní filmový zážitek. Vstupenky na filmy je možné zakoupit online nebo přímo na pokladně kina.

Pro milovníky českých a slovenských filmů je Kino Špalíček v Brně tou pravou volbou. Díky pestrému programu a příjemnému prostředí si zde každý najde film podle svého gusta.

Filmy pro děti

Kino Špalíček v Brně je známé svým programem pro celou rodinu a filmy pro děti tvoří důležitou součást jeho dramaturgie. Každý týden kino promítá výběr klasických pohádek, animovaných dobrodružství i filmů pro celou rodinu. Děti se tak můžou těšit na oblíbené hrdiny jako je Krteček, Pat a Mat, ale i na nejnovější animované trháky. Kino Špalíček myslí i na nejmenší diváky a pravidelně zařazuje do programu projekce pro nejmenší diváky s kratší stopáží a bez reklam. Programem kina Špalíček provází postavička Špalíčka, která děti seznamuje s filmy a připravuje pro ně zábavu před projekcemi. Kino Špalíček v Brně je tak ideálním místem, kam vzít děti na kvalitní filmovou zábavu.

Filmové premiéry

Kino Špalíček v Brně má bohatou historii a je známé svým programem, který uspokojí i ty nejnáročnější filmové fanoušky. Kino Špalíček Brno pravidelně uvádí premiéry českých i zahraničních filmů, ať už se jedná o hollywoodské trháky, nezávislé artové filmy nebo dokumenty.

Program kina Špalíček v Brně je pestrý a kromě filmových premiér zahrnuje i filmové festivaly, tematické projekce, filmové maratony a další doprovodné akce. Kino Špalíček Brno se také aktivně zapojuje do života města a pořádá projekce pro školy a seniory.

Aktuální program kina Špalíček v Brně najdete na webových stránkách kina nebo na plakátech ve foyer kina. Vstupenky na filmové projekce si můžete zakoupit online, v pokladně kina nebo v samoobslužných automatech.

Kino Špalíček v Brně je ideálním místem pro všechny milovníky filmu, kteří hledají kvalitní filmový zážitek v příjemném prostředí.

Předprodej vstupenek online

Kino Špalíček v Brně nabízí pohodlný a rychlý způsob, jak si zajistit místo na vybraný film – předprodej vstupenek online. Už žádné fronty u pokladny! Stačí pár kliknutí z pohodlí domova a máte jistotu, že o filmové potěšení nepřijdete. Na webových stránkách kina najdete aktuální program kina Špalíček v Brně s přehledným výpisem filmů, časů promítání a volných míst.

Výběr je pestrý – od hollywoodských trháků přes nezávislé snímky až po dokumenty. Po zvolení filmu a počtu lístků si jednoduše vyberete svá místa v sále a přejdete k platbě. Platit můžete online platební kartou nebo bankovním převodem. Po dokončení transakce vám přijdou vstupenky e-mailem. Ty si pak můžete vytisknout nebo jednoduše předložit na chytrém telefonu při vstupu do kina.

Slevy a akce na filmy

Kino Špalíček v Brně je známé svou příjemnou atmosférou a pestrou nabídkou filmů pro všechny věkové kategorie. Co ale dělá Kino Špalíček ještě atraktivnějším, jsou pravidelné slevy a akce, díky kterým si můžete užít filmové projekce za výhodnější ceny. Sledujte webové stránky kina a Facebook, kde najdete aktuální program a informace o slevách. Nezapomeňte se také přihlásit k odběru newsletteru, ať vám neunikne žádná speciální akce. Využijte možnosti zlevněného vstupného a užijte si filmové novinky i nestárnoucí klasiky za skvělé ceny.

Kavárna a bar v kině

V Kině Špalíček v Brně si na své přijdou i milovníci dobré kávy a kvalitních nápojů. Kavárna a bar jsou nedílnou součástí kina a nabízejí příjemné posezení před filmem i po něm. Vychutnat si tu můžete širokou škálu káv, čajů, nealkoholických nápojů i alkoholických specialit. Pro ty, kteří si chtějí dát něco malého k zakousnutí, je v nabídce také drobné občerstvení, jako jsou koláče, sendviče nebo slané pochutiny. Kavárna a bar v Kině Špalíček jsou ideálním místem pro setkání s přáteli, romantickou schůzku nebo jen pro relaxaci po náročném dni.

Adresa a kontaktní informace

Kino Špalíček najdete v samém srdci Brna na Moravském náměstí číslo 5. Jeho poloha je ideální pro milovníky kultury, protože se nachází jen pár kroků od dalších významných kulturních institucí, jako je Mahenovo divadlo nebo Moravská galerie.

Do kina se dostanete pohodlně městskou hromadnou dopravou. Tramvajová zastávka Moravské náměstí je vzdálená jen pár metrů od kina a staví zde několik linek. Pokud dáváte přednost metru, nejbližší stanice je Náměstí Svobody, odkud je to na Špalíček příjemná procházka historickým centrem města.

Pro návštěvníky, kteří přijíždějí autem, je k dispozici několik placených parkovišť v okolí kina. Doporučujeme však zkontrolovat aktuální dopravní situaci, jelikož centrum Brna bývá často dopravně vytížené.

Své dotazy ohledně programu, rezervací a dalších informací můžete směřovat na pokladnu kina, a to buď osobně v otevírací době, nebo telefonicky. Aktuální program kina Špalíček v Brně a otevírací dobu pokladny najdete na webových stránkách kina.

Doprava a parkování u kina

Kino Špalíček se nachází v samém srdci Brna na Špalíčku 36, takže doprava do kina a parkování je snadné a dostupné. Do kina se dostanete pohodlně městskou hromadnou dopravou. Tramvajové zastávky "Náměstí Svobody" a "Česká" jsou vzdáleny jen pár minut chůze od kina. Autobusy číslo 4, 67, 84 a 94 zastavují na zastávce "Rooseveltova", která je také v docházkové vzdálenosti. Pokud dáváte přednost metru, nejbližší stanice je "Náměstí Svobody" na lince B. Pro ty, kteří přijíždějí autem, je k dispozici několik parkovacích možností. Nejbližší parkoviště se nachází přímo v obchodním centru Špalíček. Další možností je parkovací dům Domini park na ulici Dornych nebo parkoviště na Moravském náměstí. Vzhledem k centrální poloze kina a omezené kapacitě parkovacích míst doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu, zejména ve večerních hodinách a o víkendech.

Historie Kina Špalíček

Kino Špalíček v Brně, to není jen tak ledajaké kino. Jeho historie sahá až do roku 1926, kdy bylo slavnostně otevřeno jako moderní kino s názvem „Elektra“. Brňané si ho rychle oblíbili a stalo se oblíbeným místem pro sledování filmových novinek. Během své existence prošlo kino Špalíček několika rekonstrukcemi a modernizacemi, aby drželo krok s dobou a technologickým pokrokem. Dnes nabízí divákům komfortní zážitek z promítání v sálech s nejmodernější audiovizuální technikou. Program kina Špalíček v Brně je pestrý a uspokojí i ty nejnáročnější filmové fanoušky. Na programu najdete nejnovější filmové trháky, ale i artové filmy, dokumenty a projekce pro děti. Kino Špalíček myslí i na milovníky alternativní kultury a pořádá filmové festivaly, tematické projekce a diskuze. Díky své bohaté historii a pestrému programu je kino Špalíček v Brně stále oblíbeným místem setkávání a kulturního vyžití pro obyvatele Brna i jeho návštěvníky.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: kino špalíček brno program | program kina špalíček v brně