Microsoft Windows 11 – Systém pro každého

Monitor, na kterém se načítá Microsoft Windows 11.

Microsoft Windows 11 je název operačního systému stejnojmenné společnosti. Nejde tedy o žádný software typu Adobe Photoshop, ale o plnohodnotný systém, na kterém jednotlivé programy spouštíte. Systém se primárně vytvořil pro osobní a komerční výpočetní techniku, a to díky tomu, že se prodává hned ve dvou verzích.

  • Home
  • Professional

Každá z nich se liší svým obsahem. Verze Pro nabízí řadu nástrojů a funkcí navíc, které jsou využitelné primárně ve firemním sektoru. Pojďte s námi tento operační systém poznat do nejmenšího detailu.

Microsoft Windows 11 a jeho historie

Samotný operační systém Windows se stal pochopitelně letitou záležitostí a jeho první verze se objevila před mnoha lety. Pokud jde o verzi jedenáct, ta je novějšího data vývoje a plynule navazuje na operační systém Microsoft Windows 10. A co všechno byste o této verzi systému měli vědět?

PředmětHodnota
Přechod z Windows 10Bezplatný
První zveřejnění5. října 2021
Architektura64bitová
Podpora funkcíSecure Boot a TPM 2.0
Co všechno byste měli vědět o tomto operačním systému?

Tato verze vyla primárně vyvíjena kvůli zlepšení svižnosti operačního systému. Zpříjemnění práce, důraz kladený na hry, menší aktualizace a mnohé jiné. Podstatné je také zmínit, že v rámci minimálních nároků je tu požadavek na TPM čip.

Funkce a uživatelské prostředí

Když se rozhodnete používat Microsoft Windows 11, určitě si na první pohled v porovnání s předchozí verzí všimnete graficky upraveného uživatelského prostředí. Nové rozhraní a design se pojí s integrovanými aplikacemi. Dostupné jsou i další nástroje přístupné z hlavního panelu. Přepracovaná nabídka Start a podpora různých zařízení Vám umožní pracovat na stolním počítači nebo notebooku tak, jak potřebujete.

Operační systém Microsoft Windows 11 s sebou přinesl rozšířené možnosti multitaskingu. Integrovala se také platforma Microsoft Teams pro komunikaci s přáteli, kolegy v práci a obchodními partnery. Důraz se klade i na vyšší zabezpečení celého systému a propojení s mobilními zařízeními. V dnešní moderní době můžete navíc využít elektronickou licenci systému.

Napsat komentář

Exit mobile version