Nalaďte si vánoční atmosféru s Rádiem Koleda.cz

Rádio Koleda Cz

Zaměření Rádia Koleda

Rádio Koleda se profiluje jako křesťanská rozhlasová stanice s důrazem na tradiční hodnoty a duchovní rozměr života. Zaměřuje se na posluchače všech generací, kteří hledají alternativu ke komerčním rádiím.

Lidové a duchovní písně

Lidové a duchovní písně tvoří nedílnou součást české kultury a identity. Tyto písně se předávaly z generace na generaci ústním podáním, a tak se staly nositeli tradic, zvyků a historické paměti. Lidové písně často vyprávějí o lásce, přírodě, práci i bolestech obyčejného lidu. Duchovní písně zase vyjadřují víru, naději a útěchu. V minulosti doprovázely důležité životní události, jako svatby, pohřby nebo církevní svátky. Dnes jsou stále živou součástí folklorních festivalů a slavností a připomínají nám krásu a bohatství naší kulturní tradice.

Vánoční koledy

Vánoční koledy jsou neodmyslitelnou součástí českých Vánoc. Tyto písně s vánoční tématikou se zpívají o adventu a vánočních svátcích a navozují tu pravou sváteční atmosféru. Koledy se předávají z generace na generaci a připomínají nám tradiční hodnoty Vánoc, jako je láska, štědrost a naděje. Mezi nejznámější české koledy patří "Nesem vám novinu", "Narodil se Kristus Pán" a "Tichá noc". Kromě tradičních koled existují i modernější vánoční písně, které si získaly oblibu v posledních desetiletích. Ať už dáváte přednost klasickým koledám nebo modernějším melodiím, vánoční písně bezpochyby patří k nejmilovanějším tradicím vánočního období.

Klasická hudba

Klasická hudba, často označovaná jako vážná hudba, je široký žánr s bohatou historií sahající až do 11. století. Charakterizuje ji složitá harmonie, propracované formy a důraz na nástrojové provedení. Mezi nejznámější skladatele klasické hudby patří Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart a Ludwig van Beethoven, jejichž díla se dodnes hrají a obdivují po celém světě.

Klasická hudba se dělí do mnoha období, jako je baroko, klasicismus a romantismus, z nichž každé má svůj osobitý styl a charakteristiky. Od operních árií po symfonické básně nabízí klasická hudba širokou škálu emocí a zážitků. Poslech klasické hudby může mít mnoho pozitivních účinků, jako je snížení stresu, zlepšení koncentrace a stimulace kreativity.

Poslech online a v aplikaci

Nalaďte si naše vysílání kdykoliv a kdekoliv. Živě nás chytnete na našem webu. Stačí kliknout na tlačítko „Přehrát“ a jste v obraze. Pro poslech ze svého mobilu si stáhněte naši aplikaci. Je dostupná pro Android i iOS. V aplikaci najdete i archiv pořadů, takže si můžete poslechnout, co jste zrovna nestihli.

Program a playlisty Rádia Koleda

Rádio Koleda je česká rozhlasová stanice, která se zaměřuje na duchovní hudbu a mluvené slovo. Posluchačům nabízí pestrou škálu programů, od modliteb a zamyšlení přes rozhovory a dokumenty až po koncerty a pořady pro děti. Playlist Rádia Koleda je tvořen skladbami s křesťanskou tematikou napříč žánry, od gregoriánského chorálu přes spirituály a gospel až po moderní křesťanskou hudbu.

Frekvence Rádia Koleda v regionech

Rádio Koleda si můžete naladit v několika regionech České republiky. V Praze a středních Čechách vysíláme na frekvenci 90,3 FM. Na Moravě nás najdete na vlnách 98,2 FM v Brně a okolí. Pro obyvatele severních Čech je tu frekvence 107,3 FM v Ústí nad Labem. Kompletní přehled frekvencí a pokrytí signálem najdete na našem webu.

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: Hudba

Autor:

Tagy: rádio koleda cz | informace o rádiu koleda cz