Nejlepší aplikace na úpravu fotek, které musíte mít

Aplikace Na Úpravu Fotek

Všestranné editory fotek

V dnešní době, kdy se fotografie staly nedílnou součástí našich životů, je pochopitelné, že roste i poptávka po kvalitních aplikacích na úpravu fotek. Naštěstí je trh s mobilními aplikacemi bohatý a nabízí širokou škálu nástrojů pro úpravu fotek, ať už jste amatérský fotograf nebo zkušený profesionál.

Mezi nejoblíbenější patří všestranné editory fotek, které v sobě kombinují základní i pokročilé funkce. Tyto aplikace vám umožní upravit jas, kontrast, sytost barev a další parametry snímku. Můžete s nimi oříznout fotografii, narovnat horizont, odstranit nežádoucí objekty a osoby z pozadí, a dokonce i retušovat pleť a odstranit drobné nedostatky.

Většina všestranných editorů fotek nabízí i širokou škálu filtrů a efektů, které dodají vašim snímkům osobitý vzhled. Můžete si vybrat z retro filtrů, černobílého efektu, HDR efektu a mnoha dalších. Některé aplikace umožňují i tvorbu koláží, přidávání textu a samolepek.

Výhodou všestranných editorů fotek je jejich komplexnost. V jedné aplikaci najdete vše, co potřebujete k úpravě a vylepšení vašich fotek. Nevýhodou může být pro někoho složitější ovládání a velké množství funkcí, ve kterých se méně zkušený uživatel může ztratit.

Retušovací aplikace

Dnešní chytré telefony fotí lépe než kdy dříve, ale i ty nejlepší fotky můžou těžit z trochy úprav. Naštěstí existuje nepřeberné množství aplikací na úpravu fotek, které vám pomohou z vašich snímků vytěžit maximum. Ať už jste začátečník nebo zkušený fotograf, určitě najdete aplikaci, která vyhovuje vašim potřebám a dovednostem.

Mezi nejoblíbenější aplikace patří ty, které nabízejí širokou škálu filtrů a efektů. Můžete experimentovat s různými styly, od vintage vzhledu až po moderní a minimalistické úpravy. Mnoho aplikací také nabízí nástroje pro základní úpravy, jako je ořez, otočení, jas, kontrast a sytost. Tyto funkce vám pomohou vylepšit celkový vzhled vašich fotek a opravit drobné nedostatky.

Pro ty, kteří hledají pokročilejší nástroje, existují aplikace specializované na retušování. Můžete odstranit nežádoucí objekty z pozadí, vyhladit vrásky, bělit zuby a mnoho dalšího. Některé aplikace dokonce nabízejí nástroje pro změnu tvaru těla a obličeje, ale s těmito funkcemi je třeba zacházet opatrně, abyste dosáhli přirozeného vzhledu.

Při výběru aplikace na úpravu fotek je důležité zvážit vaše potřeby a preference. Pokud hledáte jednoduchou aplikaci s několika základními funkcemi, existuje mnoho bezplatných možností. Pokud ale hledáte pokročilejší nástroje a funkce, budete pravděpodobně muset investovat do placené aplikace. V každém případě si před stažením aplikace přečtěte recenze a prohlédněte si ukázky úprav, abyste se ujistili, že splňuje vaše očekávání.

aplikace na úpravu fotek

Aplikace na koláže

Aplikace na koláže představují skvělý způsob, jak zkombinovat více fotek do jednoho obrázku a sdílet tak své zážitky kreativním způsobem. Existuje nepřeberné množství aplikací, ať už pro Android nebo iOS, které nabízejí širokou škálu funkcí, šablon a nástrojů pro tvorbu koláží. Mezi nejoblíbenější patří například PicsArt, Canva, Layout od Instagramu nebo PhotoGrid. Tyto aplikace umožňují vybírat z různých rozvržení, přidávat rámečky, pozadí, texty a samolepky, a upravovat tak své koláže k dokonalosti.

Kromě základních funkcí pro tvorbu koláží některé aplikace nabízí i pokročilé nástroje pro úpravu fotek, jako jsou filtry, efekty, nástroje pro retušování a další. Díky tomu můžete své fotky před vložením do koláže ještě vylepšit a dodat jim osobitý styl.

Výhodou aplikací na koláže je jejich jednoduchost a intuitivní ovládání. Většina z nich je zdarma k dispozici, nicméně některé funkce a nástroje mohou být placené. Pokud hledáte aplikaci na tvorbu koláží, stačí si projít nabídku v obchodě s aplikacemi a vybrat si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Filtry a efekty

Moderní aplikace na úpravu fotek a videí nabízejí nepřeberné množství filtrů a efektů, které vám umožní proměnit vaše snímky v umělecká díla. Ať už chcete dodat fotkám vintage nádech, rozzářit barvy, nebo vyzkoušet kreativní efekty, máte na dosah ruky nekonečné možnosti.

Mezi nejoblíbenější filtry patří ty, které dodají fotkám filmový vzhled, zjemní pleť a zvýrazní barvy. Mnoho aplikací nabízí i sezónní filtry, které dodají vašim fotkám atmosféru léta, podzimu nebo zimy.

Kromě klasických filtrů existuje i široká škála efektů, které vám umožní experimentovat s texturami, světlem a barvami. Můžete například dodat fotkám bokeh efekt, vytvořit dvojitou expozici, nebo si pohrát s geometrickými tvary.

Aplikace na úpravu fotek a videí se neustále vyvíjejí a přinášejí nové a inovativní filtry a efekty. Díky tomu máte nekonečné možnosti, jak vylepšit své snímky a dát jim osobitý styl. Nebojte se experimentovat a objevovat nové způsoby, jak vaše fotky a videa rozzářit.

Aplikace na rozmazání pozadí

Existuje mnoho důvodů, proč byste chtěli rozmazat pozadí na fotce. Možná chcete zdůraznit objekt v popředí, vytvořit efekt bokeh nebo skrýt rušivé pozadí. Ať už je váš důvod jakýkoli, existuje aplikace pro rozmazání pozadí, která vám s tím pomůže.

aplikace na úpravu fotek

Některé aplikace na úpravu fotek mají zabudovanou funkci rozmazání pozadí. Tyto funkce se obvykle snadno používají a umožňují vám upravit intenzitu rozmazání. Jiné aplikace jsou určeny speciálně pro rozmazání pozadí a nabízejí pokročilejší funkce, jako jsou různé tvary rozmazání a možnost selektivního rozmazání.

Při výběru aplikace pro rozmazání pozadí je důležité zvážit vaše potřeby a preference. Pokud hledáte jednoduchou aplikaci s jednoduchým rozhraním, bude vám stačit základní aplikace na úpravu fotek s funkcí rozmazání. Pokud však potřebujete více kontroly nad rozmazáním nebo chcete experimentovat s různými efekty, je lepší zvolit specializovanou aplikaci.

Ať už si vyberete jakoukoli aplikaci, rozmazání pozadí může být skvělým způsobem, jak vylepšit vaše fotografie a dodat jim profesionálnější vzhled.

Přidávání textu a samolepek

V dnešní době už fotky neupravují jen influenceři a blogeři. S chytrým telefonem a tou správnou aplikací to zvládne každý. A co teprve, když k fotkám můžete přidat i vtipný text nebo samolepku? Možnosti jsou nekonečné! Většina aplikací na úpravu fotek nabízí širokou škálu fontů, barev a stylů textu. Chcete romantický nápis kurzívou, nebo raději výrazný titulek s obtaženým písmem? Žádný problém! Ať už se rozhodnete pro jakýkoli styl, nezapomeňte na správnou velikost a umístění textu, aby vynikl a nepřebil zbytek fotky.

Aplikace Platforma Cena Hodnocení (Google Play)
Adobe Lightroom Android, iOS Zdarma / Placené předplatné 4.7
Snapseed Android, iOS Zdarma 4.5
PicsArt Android, iOS Zdarma / Placené předplatné 4.3

Samolepky jsou skvělým způsobem, jak fotkám dodat šmrnc a osobní nádech. Můžete si vybrat z nepřeberného množství motivů - od roztomilých zvířátek přes vtipné hlášky až po stylové grafické prvky. Některé aplikace dokonce umožňují vytvářet si vlastní samolepky z vašich fotek! Stejně jako u textu i u samolepek platí, že méně je někdy více. Pár dobře zvolených samolepek dodá fotce ten správný říz, ale příliš mnoho prvků může působit chaoticky a nepřehledně. Nebojte se experimentovat a najít si styl, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Vytváření dvojitých expozic

Dvojitá expozice, efekt kdy se prolínají dvě fotografie do sebe, už dávno není výsadou profíků s temnou komorou. Díky aplikacím na úpravu fotek si tento kreativní styl může vyzkoušet každý. Stačí vám chytrý telefon a trocha fantazie. Aplikace na úpravu fotek dnes běžně nabízí nástroje pro tvorbu dvojité expozice. Některé aplikace se na tento efekt přímo specializují a nabízejí širokou škálu možností, jak s ním pracovat. Můžete si vybrat z přednastavených šablon, nebo si vše nastavit ručně. Experimentujte s průhledností, režimy prolnutí a maskováním, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Pro začátek je vhodné zvolit si dvě fotografie s kontrastními barvami a jasným motivem. Dobře fungují kombinace portrétů a krajin, městských scenérií a abstraktních textur. Nebojte se experimentovat a zkoušet různé kombinace. Výsledkem budou originální a poutavé fotografie, které zaujmou na první pohled.

aplikace na úpravu fotek

Aplikace pro focení jídla

V dnešní době sociálních sítí se fotky jídla staly fenoménem. Ať už fotíte pro Instagram, blog, nebo jen pro radost, existuje spousta aplikací, které vám pomohou s úpravou fotek jídla a jejich proměnou v lákavé vizuální zážitky. Aplikace jako Foodie, VSCO Cam nebo Snapseed nabízejí filtry a nástroje speciálně navržené pro zvýraznění barev, textur a celkové atraktivity jídla.

S pomocí těchto aplikací můžete upravit jas, kontrast a sytost barev, abyste jídlu dodali na šťavnatosti a svěžesti. Můžete také experimentovat s různými filtry, od vintage vzhledu až po moderní a minimalistické úpravy. Některé aplikace dokonce nabízejí nástroje pro selektivní úpravy, takže můžete upravit pouze vybrané části fotky, například zvýraznit barvu omáčky nebo přidat světlo na talíř.

Nebojte se experimentovat a hrát si s různými aplikacemi a nástroji, dokud nenajdete styl, který vám bude vyhovovat. Pamatujte, že nejdůležitější je, aby fotka jídla působila lákavě a aby v lidech vzbudila chuť.

Dobře, tady to je: Aplikace na úpravu fotek nám dávají moc hrát si s realitou, měnit barvy světa jedním kliknutím. Je to lákavá, ale i zrádná síla.

Hana Dvořáková

Změna pozadí fotky

Změna pozadí fotky je jednou z nejžádanějších funkcí v aplikacích na úpravu fotek. Ať už chcete nahradit nudné pozadí něčím zajímavějším, nebo potřebujete fotku pro svůj e-shop s čistě bílým pozadím, existuje spousta aplikací, které vám s tím pomohou.

Některé aplikace, jako třeba Adobe Photoshop Express, nabízejí pokročilé nástroje pro výběr objektu a odstranění pozadí, které zvládnou i složité detaily jako jsou vlasy nebo srst. Jiné aplikace, jako například PicsArt nebo Canva, se zaměřují na jednoduchost a rychlost a umožňují změnit pozadí fotky během pár kliknutí. Můžete si vybrat z přednastavených pozadí nebo nahrát vlastní obrázek.

aplikace na úpravu fotek

Při výběru aplikace je důležité zvážit, jak často budete tuto funkci používat a jak složité úpravy potřebujete dělat. Pro občasné úpravy a jednoduchou změnu pozadí vám postačí základní bezplatná aplikace. Pokud ale plánujete úpravu fotek na profesionálnější úrovni, vyplatí se investovat do pokročilejší aplikace s více funkcemi.

Korekce perspektivy

Korekce perspektivy je mocný nástroj, který se nachází v mnoha aplikacích na úpravu fotek, ať už jde o profesionální programy jako Adobe Photoshop nebo jednodušší mobilní aplikace jako Snapseed či Lightroom Mobile. Umožňuje vám opravit zkreslení perspektivy, ke kterým často dochází při fotografování budov, interiérů nebo objektů z neobvyklého úhlu.

Představte si, že fotíte vysokou budovu z úrovně ulice. Budova se na fotce bude sbíhat směrem nahoru, což působí nepřirozeně. Korekce perspektivy vám umožní tyto sbíhající se linie narovnat a budově tak navrátit její skutečný tvar.

Aplikace na úpravu fotek obvykle nabízejí několik nástrojů pro korekci perspektivy. Nejjednodušší je posuvník "Vertikální perspektiva", který vám umožní upravit sbíhavost vertikálních linií. Pro komplexnější úpravy existují nástroje jako "Zkosení" a "Deformace", které vám dají větší kontrolu nad tvarem fotografie.

Kromě korekce sbíhajících se linií vám korekce perspektivy umožňuje i další úpravy. Můžete například narovnat horizont na fotografiích moře nebo upravit perspektivu tak, aby objekt na fotce vypadal, jako by byl focený z jiného úhlu.

Pamatujte, že cílem korekce perspektivy je dosáhnout přirozeně vypadajícího výsledku. Nepřehánějte to s úpravami, jinak bude fotka působit nepřirozeně a zkresleně.

Černobílé a vintage filtry

Černobílé a vintage filtry patří mezi nejoblíbenější nástroje v aplikacích na úpravu fotek. Dokážou dodat snímkům nadčasový vzhled, zdůraznit emoce a skrýt drobné nedostatky. Ať už toužíte po dramatickém kontrastu černobílé fotografie nebo po nostalgické atmosféře starých filmů, s těmito filtry snadno dosáhnete kýženého výsledku.

Aplikace na úpravu fotek nabízí širokou škálu černobílých filtrů, od klasických s jemnými přechody po ty s vysokým kontrastem a zrnitostí. Mnoho z nich umožňuje upravovat intenzitu filtru, jas, kontrast a další parametry pro dosažení perfektního vzhledu. Vintage filtry zase napodobují vzhled starých fotografií s charakteristickými barvami, vyblednutím a dalšími efekty. Experimentujte s různými filtry a jejich nastavením a objevte ten pravý styl pro vaše snímky.

aplikace na úpravu fotek

Nebojte se kombinovat černobílé a vintage filtry s dalšími nástroji na úpravu fotek, jako je ořez, úprava jasu a kontrastu, přidání vinětace a další. S trochou kreativity a experimentování proměníte obyčejné fotografie v umělecká díla.

Sdílení na sociálních sítích

Aplikace na úpravu fotek se staly nedílnou součástí našeho online života a sdílení našich upravených fotek na sociálních sítích je běžnou praxí. Ať už sdílíme momentky z dovolené, selfie s přáteli nebo umělecké fotografie, aplikace na úpravu fotek nám umožňují vylepšit naše snímky a sdílet je s celým světem. Sociální sítě se staly ideální platformou pro sdílení našich fotek a interakci s ostatními. Můžeme snadno nahrávat naše upravené fotky na Instagram, Facebook, Snapchat a další platformy, kde je mohou vidět naši přátelé, rodina a sledující. Hashtagy a popisky nám umožňují kategorizovat naše fotky a oslovit širší publikum. Sdílení na sociálních sítích nám také umožňuje sledovat trendy v oblasti fotografie, inspirovat se od ostatních a získávat zpětnou vazbu na naše vlastní snímky.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: aplikace

Autor: Michael Adamus

Tagy: aplikace na úpravu fotek