Pinnacle Studio pro úpravu videí

Pinnacle Studio otevřené na monitoru u stolního počítače.

Pinnacle Studio je název softwaru využívaného pro úpravu multimédií. Nikoliv však pro úpravu obrázků a vektorových ilustrací, jakou nabízí třeba CorelDRAW. Pinnacle cílí na trochu jiné multimediální odvětví, jímž jsou videa. Nástroj pro profesionální úpravu, který je dostupný již v několikáté úspěšné verzi.

  • Základní verze
  • Plus
  • Ultimate

Jak můžete správně tušit, každý uživatel výpočetní techniky a milovník videa si přijde na své. Stačí jen sáhnout po té správné verzi. Ta nejvyšší může být oproti té levnější doplněna o řadu praktických funkcí.

Pinnacle Studio – Pomocník k nezaplacení

Ať už se střiháním videa a jeho další úpravou teprve začínáte nebo patříte mezi profesionály, tato aplikace je pro Vás, jako dělaná. Obsahuje totiž tematické šablony, které Vám usnadní tvůrčí začátky. Spolehnout se můžete na kreativní efekty, vícestopou časovou osu, ale i snadné nahrávání obrazovky. Kromě videa lze pochopitelně upravovat také zvuk. Příjemným benefitem je střih na více kamerách.

Důležité otázky a odpovědi

Pinnacle Studio obsahuje skutečně hodně praktických částí. Od video konvertoru, přes zvukový editor, až po tvůrce prezentací. Podstatné však je, co nabízí verze Ultimate. Právě na to se podíváme skrze následující otázky a odpovědi.

Jaké je například rozlišené exportu videa?

Pokud vsadíte na nejvyšší verzi Ultimate, můžete počítat nejenom s HD kvalitou, ale také se 4K kvalitou.

Z kolika kamer lze upravovat záznam?

Pinnacle Studio Vám to umožní celkem ze šesti kamer.

Co dalšího navíc přináší verze Ultimate?

Vhod Vám přijde funkce drag-and-drop. Dále je to nadstandardní funkce pro editaci zvuku, funkce Cool Grading a snímky Split Screen Video.

Jaká je podpora formátů?

Spolehnout se můžete na HEVC (H.265), GoPro LVR a v neposlední řadě na AV1 import.

Je licence časově omezená a co jiného získám?

Licence je neomezená a celoživotní. Těšit se můžete primárně na spoustu kreativního obsahu. Stovky filtrů, bezplatná hudba, video montáže a přemíra animovaných překryvů. Opomíjeno není ani na kreativní písma.

Napsat komentář

Exit mobile version