Taylor Swift a její hudební kariéra

Taylor Swift a její vyprodaný koncert.

Taylor Swift je americkou zpěvačkou a zároveň dobrou kamarádkou Eda Sheerana. Hudební hvězda, jejíž popularita v poslední době strmě stoupá. Rodačka z Pensylvánie, která se přestěhovala do Tennessee a tam odstartovala svou kariéru jako country zpěvačka.

  • Celým jménem Taylor Alison Swift
  • Narozena 13. prosince 1989
  • Ve West Readingu

Na počátku své hudební kariéry byla jednou z nejmladších písničkářek. To bylo v době, kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Big Machine Records. Od té doby ji čekal jeden úspěch za druhým. Hvězdou country hudby se stala už v roce 2006.

Taylor Swift a její životní úspěchy

Zmínka o roku 2006 jako o startovní čáře do světa slavných hudebníků je rozhodně na místě. V té době totiž zpěvačka debutovala s albem pojmenovaným po ní samotné. O rok později se dostalo ven EP s názvem Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection. Pokud chcete znát další slavná studiová alba této hvězdy, začtěte se do níže uvedené tabulky.

AlbumRok vydání
Fearless2008
Red2012
Reputation2017
Evermore2020
V jakých letech vyšla slavná hudební alba zpěvačky?

To je jenom malá ochutnávka toho, co Taylor Swift vytvořila. Podobných alb je samozřejmě mnohem více stejně, jako druhé EP Beautiful Eyes z roku 2008. Kromě studiových alb se Taylor pyšní také živými alby – Connect Set, iTunes Live from SoHo a Speak Now: World Tour Live. Ve všech případech alba zaznamenala značný úspěch.

Poznejte tvorbu slavné zpěvačky

Úspěch Taylor Swift dokazují nejenom přední žebříčky hitparád v různých streamovacích službách. Za své kvality pochopitelně obdržela i spoustu ocenění a vyznamenání. Abychom byli konkrétní, je to 12 cen Grammy. Dále jsou to ceny Country Music Association, American Music Awards a Academy of Country Music.

Taylor má za sebou několik nezapomenutelných turné. Řadí se mezi ně Fearless Tour, Speak Now World Tour, The Red Tour a The Eras Tour v roce 2023. Pokud máte možnost, poslechněte si kvality této zpěvačky na některém z jejích živých koncertů.

Napsat komentář