Adobe Photoshop zaměřený na bitmapovou grafiku

Aodbe Photoshop na notebooku připravený k použití.

Adobe Photoshop je označení pro bitmapový grafický editor. Jedná se o software vyvíjený společností Adobe Systems, která mimochodem stojí také programem Adobe Acrobat Pro DC. Pokud jde o grafiku, jen stěží budete hledat konkurenta tohoto softwaru. Jeho vývoj začal už v roce 1990.

  • První označení verze CS1 v roce 2003
  • Verze CC v roce 2013
  • Balík aplikací známý jako Photoshop Family

Za tímto označením můžete hledat soubor aplikací, které Adobe Photoshop překládá pro rozsáhlejší práci s grafikou. V posledních letech se lze setkat s tím, že nové verze softwaru jsou vydávány vždy jednou za rok.

Co obsahoval Photoshop Family?

Do tohoto souboru pochopitelně patří klasický Photoshop CS6 a Photoshop CC. Kromě něho narazíte také na Photoshop Elements určený nejenom pro operační systém Windows, ale také Macintosh. Výjimkou není ani Adobe Premiere Elements. Dále byl k dispozici Photoshop Touch a Photoshop Lightroom.

Adobe Photoshop v současné verzi

Grafický software typu Adobe Photoshop ušel dlouhou cestu a dnes tvoří jeden ucelený balíček obsahující vše potřebné. S pomocí něho získáte nejrůznější nástroje a zároveň odlišné typy licencí. O možnostech tohoto programu se více dozvíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké existují licence tohoto grafického softwaru?

Pořídit si můžete měsíční, ale i roční předplatné. V současnosti jsou dostupné primárně elektronické verze licencí.

Co se skrývá za zkratkou CC?

Jedná se o novodobý business model společnosti Adobe Systems související s programem Adobe Photoshop. Za zkratkou se ukrývá slovní spojení Creative Cloud, které je jasně vypovídající.

Co přináší nové verze softwaru?

Nabízí třeba bohaté možnosti práce s návrhovými plochami, začlenění 3D postav do grafiky a import SVG.

Jaký formát souboru se pojí s touto aplikací?

Výchozím formátem grafického editoru je soubor s příponou PSD.

Co dalšího předkládá Adobe Photoshop?

Je to propracované rozhraní Design Space a služba Adobe Stock. Chybět Vám nebude vylepšený formát Adobe Camera Raw a rychlejší export dat.

Napsat komentář

Exit mobile version