Ed Sheeran své irské kořeny nezapře

Ed Sheeran patří do skupiny nejposlouchanějších interpretů současné doby stejně, jako Taylor Swift. Zrzavý velikán s nápaditými texty a zajímavým hlasem vstoupil do světa hudebních celebrit díky svému talentu, snaze a hudební soutěži. Prostřednictvím ní se dostal do povědomí lidí z branže.

  • Celým jménem Edward Christopher Sheeran
  • Narozen 17. února 1991
  • Pochází z Hebben Bridge poblíž Halifaxu

Anglický zpěvák a textař průběžně láme žebříčky a řadí se mezi nejhranější interprety na Spotify. Jeho singly se obratem stávají hity, které si své prvenství drží poměrně dlouhou dobu.

Ed Sheeran a jeho hudební kariéra

Vzhledem k tomu, že se tento nenápadný mladík narodil do umělecké rodiny, o jeho pozdějším rozvoji talentu nebylo žádných pochyb. Součástí přípravy na jeho budoucí kariéru byla také práce pouličního umělce, kde se dokázal zbavit trémy a stresu z posluchačů. Start jeho hudební kariéry započal v roce 2004.

PředmětInformace
První sbírka písníSpinning Man
Kdy vydal první písněVe 13 letech
První nahrávka2010
Název písněYou Need Me, I Don't Need You
Něco málo ze života slavného zpěváka.

Za začátek kariéry tohoto anglického zpěváka s irskými kořeny lze považovat období od roku 2004 do roku 2010. Poté přišlo na přetřes debutové album a další úspěchy. Od roku 2017 není pravděpodobně nikoho, kdo by neznal jméno zpěváka Eda Sheerana.

Životní úspěchy a slavné písně

Jestliže Vás zajímá diskografie Eda Sheerana, mezi EP si můžete vybírat You Need Me, Loose Change, Songs I Wrote With Amy a No. 5 Collaborations Project. Pokud jde o název jeho alb, jsou velice specifická. Je to +, x, = nebo -. Takový ale Ed Sheeran jednoduše je.

Jeho úspěch je pochopitelně spjat nejenom s miliony posluchačů po celém světě a s předními příčkami hudebních žebříčků. Jsou tu také ocenění a nominace v rámci BRIT Awards, Grammy Awards, MTV Europe Music Awards, Ivor Novello Awards a další. Ed se navíc pyšní několika drobnými filmovými rolemi. Zkrátka, všeumělec.