Marek Ztracený a jeho kapela: Nová deska a velkolepé turné!

Marek Ztraceny Band

Marek Ztracený: Kapela

Marek Ztracený, jeden z nejpopulárnějších českých zpěváků, by nebyl tím, kým je, bez své kapely, která mu věrně sekunduje na koncertech i ve studiu. Tato sehraná parta muzikantů, která s Markem sdílí pódium už řadu let, se skládá z talentovaných instrumentalistů, kteří vdechují jeho písním život.

Na kytaru hraje Jirka Kučerovský, jehož energické riffy a melodická sóla jsou nedílnou součástí zvuku Marka Ztraceného. Bicí má na starosti Miloš Meier, který kapele dodává rytmus a dynamiku. Baskytarista Jakub Vejnar zase zajišťuje pevný základ a groove. Za klávesami sedí Honza Lstiburek, který do hudby Marka Ztraceného vnáší bohaté harmonie a elektronické prvky.

Společně tvoří sehraný tým, který dokáže strhnout publikum na koncertech a dodat písním Marka Ztraceného tu správnou energii. Nejde jen o profesionální spolupráci, ale i o přátelství, které se odráží v sehranosti a radosti z hudby, kterou společně vytvářejí.

Členové a nástroje

Marek Ztracený, to není jen charismatický zpěvák s kytarou. Za jeho úspěchem stojí sehraná kapela, která mu na pódiu dodává energii a sílu. Kdo jsou tihle muzikanti, co tvoří hudební skupinu kolem Marka Ztraceného?

V první řadě je to Miloš Engelka, dvorní kytarista a dlouholetý kamarád. Jeho kytarové riffy a sóla jsou nedílnou součástí zvuku kapely. Na basovou kytaru hraje Marcel Flemr, který do hudby vnáší groove a rytmiku. Bicí má na starosti Lukáš Žid, jehož energická hra žene kapelu vpřed. Za klávesami sedí Ondřej Urban, který dodává skladbám hloubku a atmosféru. Nesmíme zapomenout ani na vokalistky Terezu Černochovou a Šárku Křivánkovou, jejichž hlasy perfektně doplňují Markov zpěv.

A jaké nástroje můžeme na pódiu vidět? Kromě klasické sestavy kytara-basa-bicí to jsou klávesy, perkuse a různé elektronické nástroje, které dodávají hudbě moderní zvuk. Důležitou roli hraje také světelná show a efekty, které umocňují atmosféru koncertu.

Hudební styl a žánry

Hudební styl Marka Ztraceného a jeho kapely je pestrý a těžko se škatulkuje do jednoho žánru. V jejich tvorbě se prolíná pop, rock, folk i šanson. Ztracený sám sebe označuje za písničkáře, který se nebojí experimentovat a kombinovat různé hudební vlivy. Jeho písně jsou charakteristické chytlavými melodiemi, propracovanými aranžmá a texty, které se dotýkají témat lásky, života a smrti.

Zatímco raná tvorba Marka Ztraceného se nesla spíše v rockovějším duchu, později se jeho hudba posunula k melodičtějšímu popu s prvky folku a šansonu. Vliv na tento posun měla bezesporu spolupráce s producentem Daliborem Cidlinským Jr., který se podílel na albech "V opilosti" a "Planeta jménem stres". Ztracený se nebrání ani elektronickým prvkům, které se objevují například na albu "Strážce plamene".

Hudební skupina kolem Marka Ztraceného je složena ze zkušených muzikantů, kteří mu na pódiu dodávají potřebnou energii a drive. Společně vytvářejí strhující show, která baví fanoušky napříč generacemi.

Spolupráce s kapelou

Marek Ztracený je známý svou energií na pódiu a strhujícími koncerty. Za tím ale nestojí sám. Jeho záda kryje sehraná kapela, která s ním sdílí vášeň pro hudbu a společné tvoření. "Jsme parta kamarádů, která si rozumí nejen hudebně, ale i lidsky," prozradil Marek v jednom z rozhovorů. "To je pro mě hrozně důležité, protože na pódiu trávíme spoustu času a musíme si sednout."

A že si sedli, je znát. Kapela, složená z talentovaných muzikantů, dodává Markovým písničkám naživo nový rozměr. Kytarové riffy se proplétají s chytlavými melodiemi kláves, rytmika žene dopředu a vokály dodávají písničkám hloubku a energii. Společně pak vytváří nezapomenutelnou atmosféru, která strhne publikum od prvního tónu. "Bez nich by to prostě nešlo," dodává Marek s úsměvem. "Jsou to moje druhá rodina."

Význam kapely pro zvuk

Marek Ztracený, to není jen jméno talentovaného zpěváka, ale i označení pro sehranou hudební skupinu, která s ním sdílí pódium. Kapela, složená z ostřílených muzikantů, hraje klíčovou roli v tom, jak zní jeho písně naživo. Nejde jen o pouhé přehrávání studiových verzí. Hudebníci vdechují skladbám novou energii a dynamiku, improvizují a reagují na sebe navzájem i na publikum.

Zvuk kapely Marka Ztraceného je plný energie a emocí. Kytarové riffy se proplétají s melodickými linkami kláves, rytmika je dynamická a zároveň citlivá k atmosféře písní. Právě tato souhra a sehranost dodává jeho koncertům nezaměnitelnou atmosféru. Ztracený si je vědom důležitosti své kapely a často zdůrazňuje, že bez ní by jeho hudba nezněla tak, jak zní.

Živá vystoupení s kapelou

Marek Ztracený, to není jen jméno na plakátu, to je synonymum pro nezapomenutelnou show. Srdcem a motorem každého koncertu je bezpochyby sám Marek, ale za jeho zády stojí sehraná parta muzikantů, která jeho písním vdechuje neuvěřitelnou energii. Hudební skupina kolem zpěváka Marka Ztraceného není jen doprovod, je to klíčová složka, která posouvá jeho vystoupení na úroveň strhující show.

Každý z členů kapely je mistrem svého nástroje a dohromady tvoří kompaktní celek, který s lehkostí a bravurou zvládá jak energické rockové pasáže, tak i intimní baladické momenty. Právě tato pestrost a dynamika dělá z koncertů Marka Ztraceného nezapomenutelný zážitek. Není divu, že jeho koncerty jsou vyprodané dlouho dopředu a fanoušci si je nemohou vynachválit.

Vliv kapely na tvorbu

Marek Ztracený, to není jen ten charismatický zpěvák s kytarou. Za jeho úspěchem stojí sehraná kapela, která je s ním delší dobu než leckterý manželský pár. A tenhle fakt se pochopitelně projevuje i na jeho hudbě. Kluci z kapely nejsou jen anonymní postavy v pozadí, co jen hrají, co mají na papíře. Naopak, Marek jim dává velký prostor pro vlastní invenci a nápady. Často se stává, že to, co začne jako jednoduchý motiv na kytaře od Miloše, se po společném jamování promění v chytlavý refrén, který si pak zpívá celá republika.

Právě ta synergie mezi Markem a jeho kapelou je to, co dělá jeho hudbu tak specifickou. Není to jen popová tuctovka, je v ní cítit vášeň, energie a radost z hudby. A to je přesně to, co na koncertech Marka Ztraceného lidi milují. Nejde jen o poslech, ale o zážitek, o sdílení emocí s kapelou, která je na pódiu jedna ruka.

Budoucnost kapely

Marek Ztracený momentálně zažívá vrchol své hudební kariéry. Jeho koncerty jsou vyprodané a jeho písně znějí z každého rohu. Co ale bude s kapelou dál? To je otázka, která zajímá nejednoho fanouška.

Hudební skupina kolem Marka Ztraceného je složená ze zkušených a talentovaných hudebníků. Společně tvoří sehraný tým, který dokáže Markovy písně přenést na pódium s neuvěřitelnou energií a vášní. Samotný Marek Ztracený je známý svou pracovitostí a neustálou touhou posouvat se dál. Je tedy pravděpodobné, že kapela neusne na vavřínech a bude i nadále pracovat na nových projektech.

Je možné, že se kapela v budoucnu vydá i do zahraničí? Marek Ztracený už několikrát dokázal, že jeho hudba má potenciál oslovit i mezinárodní publikum. S rostoucí popularitou v Česku a na Slovensku není vyloučeno, že se kapela brzy vydá na turné i do dalších evropských zemí.

Jedno je jisté: budoucnost kapely kolem Marka Ztraceného vypadá velmi nadějně. S talentovanými hudebníky, pracovitým frontmanem a rostoucí základnou fanoušků má kapela všechny předpoklady k tomu, aby i nadále sbírala hudební úspěchy.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: Hudba

Autor:

Tagy: marek ztraceny band | hudební skupina kolem zpěváka marka ztraceného