Nejlepší filmy komedie: Od smíchu nebudete moci dýchat!

Nejlepší Filmy Komedie

Klasiky české komedie

Česká komedie má bohatou historii a pyšní se řadou filmů, které se nesmazatelně zapsaly do srdcí diváků. Tyto snímky baví generace a jejich humor neztrácí na nadčasovosti. Mezi nejlepší filmy komedie patří bezesporu díla mistrů žánru, jako jsou Zazorak, Slunce, seno…, Marečku, podejte mi pero! nebo Vesničko má středisková. Tyto filmy se vyznačují skvělými scénáři, nezapomenutelnými hláškami a vynikajícími hereckými výkony.

Zazorak, série filmů s geniálním Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, si utahuje z tehdejšího režimu a lidské hlouposti. Slunce, seno… zase s humorem sobě vlastním zobrazuje život na vesnici a jeho typické postavy. Marečku, podejte mi pero! s nepřekonatelným Jiřím Sovákem a Milošem Kopeckým baví humornými situacemi z prostředí večerní školy. A Vesničko má středisková s Rudolfem Hrušínským a Janou Brejchovou v hlavních rolích dokazuje, že i poetický humor má v české komedii své místo. Tyto filmy patří mezi nejlepší filmy žánru komedie a právem se řadí mezi klasiky české kinematografie.

Hollywoodské trháky rozesmějí

Ať už je vaše nálada jakákoliv, hollywoodské komedie vás zaručeně rozesmějí. Od klasických grotesek až po moderní romantické komedie, Hollywood nabízí nepřeberné množství filmů, které vám zaručí dobrou náladu. Mezi nejlepší filmy komedie patří legendární snímky jako "Bláznivý, bláznivý svět" s hvězdným obsazením, "Monty Python a Svatý grál" s jeho absurdním humorem, nebo "Připoutejte se, prosím!" s ikonickým výkonem Leslieho Nielsena.

V posledních letech se na výsluní dostaly i romantické komedie jako "Láska nebeská" s hvězdným obsazením, "Deník Bridget Jonesové" s neodolatelnou Renée Zellweger, nebo "Pařba ve Vegas" s triem nezapomenutelných smolařů. Tyto filmy dokazují, že nejlepší filmy žánru komedie dokáží být nejen vtipné, ale i dojemné a lidské. Ať už tedy hledáte film pro zlepšení nálady, nebo pro příjemný večer s přáteli, hollywoodské komedie vás nezklamou.

Romantické komedie pro zamilované

Zamilovaní, zbystřete! Máme pro vás tipy na nejlepší filmové komedie, u kterých se zaručeně budete bavit a zároveň si užijete pořádnou dávku romantiky. Ať už máte chuť na klasiku nebo něco novějšího, v našem výběru si určitě najdete to pravé. Co třeba nestárnoucí Pretty Woman s Julií Roberts a Richardem Gerem? Nebo si raději pustíte něco modernějšího, jako je Láska nebeská s hvězdným obsazením? A pokud máte rádi britský humor, určitě nesmíte minout Deník Bridget Jones. Tyto a mnoho dalších skvělých romantických komedií najdete v naší nabídce. Nechte se unést do světa plného lásky, humoru a nezapomenutelných filmových momentů.

Černý humor pro otrlé

Černý humor není pro každého, ale pro otrlé diváky může být zdrojem nekonečné zábavy. Filmy s nálepkou "černá komedie" se nebojí taboo témat a servírují je s nečekanou lehkostí a humorem, který vás donutí smát se i v momentech, kdy byste se měli spíše stydět. Mezi nejlepší filmy žánru komedie s příměsí černého humoru patří kultovní klasiky jako "Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu" od Stanleyho Kubricka, satirická pecka "Vrtěný psem" s Dustinem Hoffmanem a Robertem De Nirem, nebo britská klasika "Život Briana" od Monty Pythonů. Tyto filmy se s gustem vysmívají politice, náboženství i lidské hlouposti a i po letech neztrácejí na svém nadčasovém humoru. Pokud hledáte něco modernějšího, zkuste "Fargo" od bratří Coenů, "Vlk z Wall Street" s Leonardem DiCapriem, nebo "Parazit" od Bong Joon-hoa. Tyto filmy dokazují, že černý humor je stále živý a že i v dnešní době dokáže šokovat, bavit a nutit k zamyšlení.

Parodie: Smích skrze nadsázku

Parodie, to je žánr, který si bere na paškál zavedené filmové žánry, slavné filmy nebo ikonické postavy a s humorem je převrací naruby. Ať už se jedná o nadsazené napodobování, absurdní situace nebo vtipné hlášky, parodie se snaží diváka pobavit a zároveň mu ukázat známé věci z nového úhlu pohledu.

Název filmu Režisér Rok vydání Hodnocení ČSFD
Na Stojáka! N/A 2004 85%

Mezi nejlepší filmy komedie v tomto žánru patří bezesporu klasiky jako "Připoutejte se, prosím!" od ZAZ, která si dělá legraci z katastrofických filmů, nebo "Žhavé výstřely", jež parodují akční filmy s policisty. Tyto filmy se staly kultovními nejen díky svému humoru, ale i díky tomu, že se nebály jít s nadsázkou až na samou hranu.

V posledních letech se objevila celá řada parodií, které se zaměřují na konkrétní filmové série, jako například "Scary Movie" (Vřískot), "Superhero Movie" (X-Men, Spider-Man) nebo "Vampires Suck" (Stmívání). Tyto filmy sice nemusí dosahovat kvalit svých předloh, ale i tak dokáží pobavit a nabídnout svěží pohled na oblíbené filmové světy.

Ať už máte rádi klasické parodie nebo dáváte přednost těm modernějším, jedno je jisté: parodie a humor k sobě neodmyslitelně patří a vždy budou bavit diváky napříč generacemi.

Kultovní komedie, na které se nezapomíná

Česká kinematografie se může pochlubit řadou kultovních komedií, na které se nezapomíná. Tyto filmy baví diváky už po generace a jejich hlášky zlidověly. Mezi nejvýznamnější zástupce patří nestárnoucí klasiky jako „Marečku, podejte mi pero!“, která vtipně glosuje tehdejší školství, nebo „Slunce, seno, jahody“ s nezapomenutelnými postavami Škopkovy rodiny a humorem z vesnického prostředí. Nesmíme zapomenout ani na legendární sérii „S tebou mě baví svět“, která si získala srdce diváků všech věkových kategorií. Tyto filmy se staly nedílnou součástí české kultury a dodnes si je s láskou připomínáme.

Kromě těchto legend existuje celá řada dalších skvělých komedií, které stojí za zmínku. Patří mezi ně například „Vesničko má středisková“ s nezapomenutelným Otíkem Rákosníkem, „Pelíšky“ s humorem na pozadí normalizační doby, nebo „Pupendo“ s bizarními postavami a situacemi. Tyto filmy se vyznačují inteligentním humorem, skvělými hereckými výkony a nadčasovými tématy, díky čemuž si získaly oblibu u široké veřejnosti.

Animované komedie pro celou rodinu

Animované komedie představují skvělou volbu pro filmový večer s celou rodinou. Nejenže pobaví děti svým humorem a barevným světem, ale často v sobě skrývají i hlubší myšlenky a emoce, které si užijí i dospělí. Mezi nejlepší animované komedie všech dob patří klasiky jako Shrek, Toy Story nebo Hledá se Nemo. Tyto filmy se staly fenoménem a jejich hlášky zlidověly. Oblíbené jsou ale i novější kousky jako Jak vycvičit draka, Zpívej nebo Encanto. Tyto filmy zaujmou nejen poutavým příběhem a sympatickými postavami, ale také úžasnou animací a chytlavou hudbou.

Při výběru animované komedie pro celou rodinu se vyplatí zohlednit věk dětí, ale i preference dospělých. Pro nejmenší diváky jsou vhodné filmy s jednoduchým dějem a minimem násilí, starší děti ocení napětí a dobrodružství. Ať už zvolíte jakýkoli film, nezapomeňte na popcorn a dobrou náladu!

Nejlepší komediální herci všech dob

Komedie, žánr, který nás rozesměje a zlepší náladu, by nebyl nic bez talentu komediálních herců. Mezi nejlepší komediální filmy patří klasiky jako "Jistě, pane ministře", "Pelíšky" nebo "S tebou mě baví svět". Tito herci nás baví svou mimikou, humorem a schopností vdechnout život i těm nejabsurdnějším postavám. Kdo by neznal hlášky Jiřího Lábuse, vtipy Oldřicha Nového nebo neodolatelný šarm Vladimíra Menšíka? Tito mistři komedie nám darovali nezapomenutelné filmové zážitky a postavy, které se staly součástí naší kultury. Kromě nich existuje celá řada dalších talentovaných českých herců, kteří se prosazují v komediálním žánru. Ať už jde o stand-up komiky, improvizátory nebo herce v televizních seriálech, česká komedie má světlé zítřky.

Tipy na komedie, které jste neviděli

Hledáte něco, u čeho se zasmějete do roztrhání břicha? Máme pro vás pár tipů na komedie, které možná unikly vaší pozornosti, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Zapomeňte na klasiky jako Pelíšky nebo S tebou mě baví svět, ty už znáte nazpaměť. Co zkusit něco nového? Třeba bláznivou jízdu s filmem "Zohan: Bořič žhavých kadeří", kde Adam Sandler zkusí štěstí jako kadeřník v New Yorku. Nebo dáte přednost britskému humoru s "Život Briana" od Monty Pythonů? Pokud máte rádi absurdní humor, nesmíte minout "Velký Lebovský" od bratří Coenů. A co takhle romantická komedie s nádechem retra? "Zamilovaný Shakespeare" vás zaručeně dostane svým vtipem a charismatickým Josephem Fiennesem v hlavní roli. Pro milovníky černého humoru doporučujeme "Dr. Divnolásku aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu" od Stanleyho Kubricka. A pokud chcete něco dojemného s hořkosladkým humorem, sáhněte po francouzském filmu "Nedotknutelní". Tak co, už máte vybráno? Popcorn a pití si nachystejte, smích zaručen!

Kde sledovat nejlepší komedie online

V dnešní době streamovacích služeb je jednodušší než kdy dřív najít a užít si ty nejlepší filmové komedie. Ať už máte náladu na klasiku s Vladimírem Menšíkem, nebo na moderní komedii s Jiřím Langmajerem, existuje platforma, která uspokojí vaše potřeby. Netflix nabízí širokou škálu komedií, od romantických komedií po černé komedie. HBO Max se může pochlubit působivou sbírkou stand-up comedy speciálů a HBO GO nabízí výběr českých komedií. Pro fanoušky československé klasiky je tu Voyo s filmy pro pamětníky. A pokud hledáte něco zdarma, Česká televize nabízí online archiv s výběrem českých filmů a pohádek.

Nezapomeňte také na YouTube, kde najdete nespočet scének z filmů, stand-up comedy vystoupení a další zábavný obsah. Ať už si vyberete jakoukoli platformu, nezapomeňte si udělat popcorn a užít si večer plný smíchu s těmi nejlepšími filmovými komediemi.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Petr Novak

Tagy: nejlepší filmy komedie | nejlepší filmy žánru komedie