Oppenheimer – Historické životopisné drama

Oppenheimer je název filmu a zároveň příjmení hlavní postavy. Dlouho očekávaný velkofilm, který se svou popularitou vyrovná například filmu John Wick: Kapitola 4. Oznámení o natáčení filmu přišlo v roce 2021. Když se dílo dokonalo, následující premiéry na sebe nenechaly moc dlouhou čekat.

  • 11.7.2023 v Le Grand Rex
  • 20.7.2023 v České republice
  • 21.7.2023 v kinech v USA a Velké Británii

Jedná se o životopisný žánr, který je vždy takovou pomyslnou sázkou na jistotu. V tomto případě jde o americký thriller útočící na významné historické události let minulých. O drama zde rozhodně nebude nouze.

Poznejte Oppenheimer do detailu

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku, hlavním hrdinou filmu je jaderný fyzik Robert Oppenheimer. Děj se odehrává v období druhé světové války. Právě v té době Spojené státy americké soupeřily s Německem, kdo dříve vynalezne atomovou bombu, která bude schopna zničit celý svět. Robert jako odborník a astrofyzik dostává příležitost postarat se o tento milník dějin na straně USA.

PředmětHodnota
Hlavní roleCillian Murphy
PředlohaAmerican Prometheus
ScénářChristopher Nolan
Natáčecí společnostUniversal Pictures
Základní informace týkající se slavného filmu.

Vynalezení ničivého stroje během krátkého okamžiku s sebou přináší spoustu dějových zvratů, dramatických momentů a zvláštností. Čas je neúprosný a potřeba zachránit lidstvo je velká. Oppenheimer tak nesmí otálet a pracovat.

Kvalitní zpracování a dobré herecké obsazení

Co se týče filmu, natočil se v kombinaci IMAX 65 mm a jako 65 mm velkoformátový film. Technické zpracování je spjato s řadou vynikajících efektů. Výjimkou nejsou ani černobílé scény. Provedení lze tedy hodnotit na výbornou. Za ním mimochodem nezaostává ani herecké výkony. Další hlavní role ztvárnili například Matt Damon, Emily Bluntová, Robert Downey Jr., Florence Pughová a Josh Hartnett.

Natáčení filmu Oppenheimer probíhalo z velké části v Novém Mexiku. O poutavou hudbu dodávající celému příběhu na atraktivitě se postaral Ludwig Göransson. Tento film zkrátka stojí za zhlédnutí.